Gol Sappinena, cenne minuty Mosóra i Pyrki w meczach reprezentacji

24

Za nami pierwsze mecze reprezentacji podczas wrześniowych zgrupowań. Trzech spośród czterech piłkarzy Piasta powołanych na spotkania kadry odnotowało kolejne występy, a jeden z nich zdobył bramkę w ramach Ligi Narodów.

W piątek trzech reprezentantów Piasta Gliwice rozegrało spotkania w kadrach narodowych. Cały mecz w Biało-Czerwonych barwach spędził na boisku Ariel Mosór. W debiucie selekcjonera Polski do lat 21, Michała Probierza mierzyliśmy się w meczu towarzyskim z Grecją. Spotkanie odbyło się w Białymstoku i zakończyło się wynikiem 1-0 dla rywali. W tym spotkaniu wystąpił także Arkadiusz Pyrka, który na boisko wszedł w 66. minucie.

Bramkę dla przeciwnika zaraz po zmianie stron w 49. minucie zdobył Michalis Kossidis, który wygrał walkę o piłkę w powietrzu właśnie z Arielem Mosórem. Stoper Niebiesko-Czerwonych mógł jednak być zadowolony ze swojego występu. Wielokrotnie podczas rywalizacji wychodził zwycięsko z pojedynków, zanotował wiele odbiorów i przechwytów. Obrońca był także aktywny w działaniach ofensywnych oraz popisał się świetnym wyprowadzaniem piłki z własnej połowy.

Arkadiusz Pyrka po wejściu na plac gry wprowadził sporo ożywienia na boku pomocy. Dobra współpraca z Mateuszem Musiałowskim i Mariuszem Fornalczykiem owocowała licznymi dośrodkowaniami, jednak Polsce nie udało się odrobić bramki do Greków. Najbliżej strzelenia gola był Jakub Myszor, ale piłka po jego strzale obiła poprzeczkę.

W kolejnym spotkaniu towarzyskim biało-czerwoni zagrają z Łotwą w Suwałkach.

Dobre spotkanie w kadrze Estonii okraszone golem zaliczył Rauno Sappinen. Jego reprezentacja w ramach Ligi Narodów UEFA w dywizji D mierzyła się z Maltą. Estończycy mieli optyczną przewagę, a akcje napędzane przez Konstantina Vassiljeva, byłego piłkarza Piasta czekały tylko na skuteczną finalizację. W samej końcówce pierwszej połowy nieprawidłowo w polu karnym zareagował obrońca Malty, chcąc zablokować strzał Estończyka. Arbiter zawodów po przeanalizowaniu sytuacji na VARze podyktował jedenastkę. Piłkę na wapnie ustawił sobie Rauno Sappinen a po chwili pewnym mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swoją kadrę na prowadzenie.

Krótko po zmianie stron grający dodatkowo w osłabieniu reprezentanci Malty doprowadzili do wyrównania, którzy także wykorzystali rzut karny. Rauno, napastnika Piasta po 68 minutach rywalizacji zmienił na boisku Henri Anier, który również zdołał wpisać się na listę strzelców.

Estonia pokonała Maltę 2-1 i umocniła się na prwadzeniu w swojej grupie. Kolejne spotkanie kadra Rauno Sappinena rozegra w poniedziałek, a ich rywalem będzie reprezentacja San Marino.

W czwartek doszło jeszcze do rywalizacji Słowacji z Azerbejdżanem. Do kadry naszych południowych sąsiadów w ostatniej chwili dodatkowo powołany został Frantisek Plach. Bramkarz Piasta Gliwice nie zagrał jednak w czwartkowym meczu, a był jedynie piłkarzem rezerwowym. Być może nasz golkiper otrzyma szansę na występ w narodowych barwach już w niedzielę. Wtedy rywalem Słowacji w ramach Ligi Narodów dywizji C będzie Białoruś.