Felix: Jesteśmy gotowi na Pogoń

07
gru

- Musimy zagrać bardzo odważnie, a zespołowo możemy im narzucić nasz sposób grania. Wówczas będzie nam łatwiej o bramki i o wygraną - stwierdził Jorge Felix przed niedzielnym spotkaniem, w którym Piast na wyjeździe zagra z Pogonią Szczecin.

W tygodniu awansowaliście do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jak cenne mentalnie było dla was to zwycięstwo?

- Myślę, że każda wygrana cieszy, dodaje większej pewności siebie oraz pozwala jeszcze mocniej uwierzyć we własne umiejętności. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa po dwóch porażkach odniesionych w lidze. Teraz czeka nas trudny mecz w Szczecinie, ale jesteśmy gotowi na rywalizację z Pogonią.

Potrzebowaliście zwycięstwa, jednak teraz poprzeczka znów pójdzie w górę prawda?
- Tak, na pewno czeka nas trudniejszy mecz. Pogoń jest bardzo dobrą drużyną i są wyżej od nas w tabeli. Trudne wyzwanie, które chcemy podjąć.

Wspomnieliśmy o dwóch ligowych porażkach. Powiedz, czego zabrakło lub co jest potrzebne Piastowi, by przełamać tę passę?
- Z Lechem Poznań nie zagraliśmy najlepiej, natomiast kiedy graliśmy u siebie ze Śląskiem, zabrakło trochę szczęścia. Po pierwszej połowie byłem przekonany, że stać nas na zwycięstwo. Pracowaliśmy ciężko, graliśmy bardzo dobrze piłką i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Myślę, że jeżeli w niedzielę zagramy tak jak pierwszą połowę ze Śląskiem i dołożymy  do tego skuteczność, to powinniśmy wygrać z Pogonią.

Pierwsza połowa ze Śląskiem była niemal idealna, jedna z lepszych w wykonaniu Piasta w tym sezonie.
- Zgodzę się z tym, ale nie była idealna, ponieważ zabrakło bramek. Musimy poprawić jakość wykończenia akcji i być bardziej skuteczni. Po ostatnim meczu wiemy doskonale, że jeżeli nie wykorzystamy swoich szans, to może się to na nas zemścić a przeciwnik wymierzy może wymierzyć nam karę.

Co możesz powiedzieć o Pogoni poza tym, że doskonale punktuje u siebie? Mają najwięcej zdobytych oczek w domu w całej lidze.
- Tak, są bardzo konkretni w tym aspekcie i w dużej mierze dlatego są aktualnie na pozycji wicelidera. Grają też bardzo dobrze w obronie. Jednak myślę, że jesteśmy w stanie ich pokonać. Musimy zagrać bardzo odważnie, a zespołowo możemy im narzucić nasz sposób grania. Wówczas będzie nam łatwiej o bramki i o wygraną.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA