Dytko: Liczę, że wkrótce dostanę szansę

18

Reprezentacja Polski U-20 nie zaliczyła udanego startu w XIII edycji Turnieju Czterech Narodów. Zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego przegrał 0:2 z Niemcami i 0:3 z rówieśnikami z Włoch. W obu spotkaniach w niepełnym wymiarze czasowym wystąpił Patrick Dytko. Pomocnik Piasta w rozmowie z klubową telewizją opowiada o rozegranych meczach kadry i mówi o swoich szansach na grę w T-Mobile Ekstraklasie.

19-letni zawodnik żałuje niekorzystnych wyników z Niemcami i Włochami, wskazując przyczyny porażek. - W pierwszym meczu przeszkodziła nam czerwona kartka. Graliśmy w dziesiatkę od 6. minuty i ciężko nam było cokolwiek zrobić. O Włochach wiedzieliśmy, że potrafią grać w piłkę, ale nie spodziewaliśmy, że aż tak dobrze. Na początku mieliśmy swoja szansę, których niewkorzystaliśmy. Jak w przeciągu ośmiu minut straciliśmy dwie bramki, nie byliśmy w stanie już na to odpowiedzieć.

Niebiesko-czerwonych czeka teraz ciężki tydzień, w którym zmierzą się z Widzewem Łódż, Lechem Poznań i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dytko liczy, że w tych starciach znajdzie się dla niego miejsce na boisku. - Na treningach muszę dawać z siebie wszystko tak jak każdy piłkarz w drużynie i dzięki temu trener wie, na kogo postawić. Zagramy trzy meczu w siedem dni, na pewno pojawią się zmiany i mam nadzieję, że uda się znaleźć w składzie.