"Dobra gra w sparingu" - wypowiedzi po #PIAKAR

17

W piątkowym sparingu Piast Gliwice pokonał MKF Karvinę 3-0. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Miłosz Szczepański oraz dwa trafienia dołożył Jorge Felix. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenera Aleksandara Vukovicia i strzelca dwóch goli.

Jorge Felix: "Sparingi są potrzebne zespołowi, zawodnikom mniej grającym w lidze, ale też tym, którzy grają, aby zachować rytm meczowy. Wygraliśmy, co bardzo nas cieszy i może dodać pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami. Cieszę się też, że strzeliłem dwa gole. Najważniejsze jednak, że nikt nie doznał kontuzji, a teraz szykujemy się na Jagiellonię Białystok".

Aleksandar Vuković: "Dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Pomimo tego, że dokonaliśmy sporo zmian w składzie, to trzeba powiedzieć, że praktycznie wszyscy pokazali się z dobrej strony i wynik może o tym świadczyć. Cieszymy się też z faktu, że obyło się bez urazów. Potraktowaliśmy ten mecz jako mocną jednostkę treningową i to udało się zrealizować. Alex Katranis wystąpił na środku defensywy z konieczności, ponieważ z powodu choroby wypadł Tomas Huk. Muszę przyznać, że całkiem nieźle sobie poradził. W drugiej połowie daliśmy szansę nie tylko piłkarzom, którzy na co dzień z nami trenują, ale też dwóm młodym zawodnikom z rezerw. Myślę, że dla nich te rozegrane minuty są wartościowe".