Czerwiński: Musimy być przygotowani na bardzo ciężki mecz

16
wrz

- Musimy być przygotowani na bardzo ciężki mecz, najtrudniejszy w tym sezonie. Mając takie nastawienie wierzę, że poradzimy sobie z przeciwnikiem - stwierdził Jakub Czerwiński podczas konferencji prasowej, zapowiadającej mecz eliminacyjny Ligi Europy z TSV Hartberg.


Już w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z TSV Hartberg. Mecz 2. rundy eliminacji Ligi Europy będzie okazją do pokazania większych umiejętności niż miało to miejsce w pierwszych kolejkach PKO Ekstraklasy. - Na pewno ten start nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. Liczyliśmy na zdecydowanie większą liczbę punktów w tych spotkaniach. Kibice nie widzą jak wyglądamy na treningach i jesteśmy rozliczani z tego, jak prezentujemy się w meczach mistrzowskich, dlatego rozumiemy pewne obawy. My widzimy się codziennie i czujemy się coraz lepiej i pewniej razem. Zauważamy, że forma cały czas rośnie - uspokajał Jakub Czerwiński podczas przedmeczowej konferencji prasowej.


Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Naprzeciw Niebiesko-Czerwonych wystąpi piąty zespół austriackiej Bundesligi, który również będzie chciał się pokazać z dobrej strony w swoim debiucie na arenie międzynarodowej. - Musimy być przygotowani na bardzo ciężki mecz, najtrudniejszy w tym sezonie. Mając takie nastawienie wierzę, że poradzimy sobie z przeciwnikiem. Na pewno będzie dużo pracy w defensywie, ale i w ofensywie chciałbym, żebyśmy na dużej intensywności popracowali i stworzyli sobie dużo sytuacji, które wykorzystamy - zapowiedział stoper brązowych medalistów w ostatnim sezonie Ekstraklasy.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA