Cracovia - Piast 1-1. Remis na start sezonu

21
lip

W niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Cracovią 1-1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

Najważniejsze akcje:
8': Fabian Piasecki wygrał pojedynek główkowy w polu karnym gospodarzy, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.
18': Jorge Felix wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości i wyprowadził Piasta na prowadzenie! 0-1!
25': To była kolejna dobra akcja Piasta Gliwice. Jorge Felix wbiegł w pole karne, nie mógł oddać strzału, więc dograł do Arkadiusza Pyrki, ale ten uderzył nad bramką.
26': Fabian Piasecki doszedł do dobrej pozycji strzeleckiej i pokonał Henricha Ravasa płaskim uderzeniem, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną, nie uznając bramki.
34': Niecelne uderzenie Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego.
40': Jorge Felix zbiegł ze skrzydła w pole karne i próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych mocnym uderzeniem, ale Henrich Ravas nie dał się pokonać.
45': Michael Ameyaw trafił w poprzeczkę po mocnym uderzeniu z dystansu.

48': Pierwszy strzał gospodarzy w tym meczu. Nad bramką uderzał Mick van Buren.
57': Jorge Felix ograł zawodnika gospodarzy i podał do Fabiana Piaseckiego, a ten wbiegł w pole karne i uderzył nad bramką.
89': Mick van Buren trafił do pustej bramki po dograniu jednego z kolegów i doprowadził do wyrównania - 1-1.
90+6': Damian Kądzior uderzył z rzutu wolnego tuż obok bramki.

Sytuacja kadrowa:
- Podczas #CRAPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała trójka obrońców Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomas Huk. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na wahadłach wystąpili Arkadiusz Pyrka i Michael Ameyaw. Jorge Felix i Michał Chrapek byli ustawieni na "dwóch dziesiątkach", a Fabian Piasecki na szpicy.
- Po raz pierwszy w kadrze meczowej Piasta Gliwice pojawił się Igor Drapiński, który przed tym sezonem dołączył do zespołu z Wisły Płock.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na obiekcie Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego.
- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Piasta Gliwice. Sympatycy Niebiesko-Czerwonych głośno dopingowali podopiecznych Aleksandara Vukovica przez pełne 90 minut.
- W zespole Cracovii zagrało dwóch byłych zawodników Piasta Gliwice. Chodzi oczywiście o Kamila Glika oraz Patryka Sokołowskiego.