Carles Marc: To była spektakularna derbowa atmosfera

07
paź

Carles Marc był pod wrażeniem  atmosfery dzisiejszego meczu z Ruchem Chorzów, która była godna śląskich derbów. Był to na pewno jeden z nielicznych pozytywów dzisiejszego spotkania, w którym nasza drużyna uległa chorzowskiej ekipie 0:2 . Hiszpan uważa, że wynik nie jest do końca sprawiedliwy,  gdyż Piast miał wiele swoich momentów, w których mógł zdobyć gola.

- Jest to bolesna  porażka, bo to końcu było derby, szczególny mecz. Przyjechał do nas lokalny rywal z Chorzowa i na takie spotkanie wychodzimy zawsze z jeszcze większą chęcią wygranej niż zawsze. Uważam, że wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku. Również my mogliśmy być dziś zwycięzcami. Mieliśmy wiele sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie – mówił rozżalony Carles Marc po meczu z Ruchem.

Zawodnik tłumaczył taki wynik meczu niefortunnymi wydarzeniami na boisku i straconą dość wcześnie bramką za sprawą Łukasza Janoszki. -Szybko stracony gol bardzo nam utrudniła zagranie swojej piłki. W drugiej połowie Ruch czekał na nasz błąd i niestety wykorzystał go.  Nie uważam, że byliśmy dziś słabsi, ale derby  to taki szczególny mecz, który rządzi się swoimi prawami – mówił.

Jeżeli chodzi o wydarzenia poza boiskiem, to  pomocnik był bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak mogą wyglądać derby w polskiej lidze. - Jestem pod wielkim wrażeniem atmosfery na trybunach w dniu dzisiejszym.  Ponad 7 tysięcy ludzi na stadionie i ich nieustający doping podniosły bardzo rangę i odbiór tego spotkania. To było spektakularne. Dziękujemy kibicom za wiarę aż do końca i mam nadzieję, że w następnym meczu wynagrodzimy im tę derbową porażkę – zakończył Hiszpan.