Arkadiusz Pyrka i Ariel Mosór powołani do reprezentacji U-21!

06
paź

Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka znaleźli się wśród 23 zawodników, którzy otrzymali powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21. Biało-Czerwoni rozegrają mecz towarzyski ze Słowacją, a kilka dni później zmierzą się z Estonią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

 

Arkadiusz Pyrka ma na koncie pięć występów w kadrze do lat 21. Prawy obrońca Piasta w przeszłości był regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji, a we wrześniu 2022 roku zaliczył debiut w barwach U-21. Podczas wrześniowego zgrupowania zaliczył udane wejście z ławki w starciu z Estonią.

 

Ariel Mosór jest jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Polski U-21, w której uzbierał już jedenaście występów. W trakcie ostatniego zgrupowania rozegrał po 90 minut w spotkaniach z Kosowem i Estonią. W starciu z kosowianami udało mu się trafić do siatki po strzale głową z rzutu rożnego.

 

Arkadiusz Pyrka i Ariel Mosór znaleźli się na liście 23 zawodników, którzy otrzymali powołanie na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21 w Woli Chorzelowskiej. Niebiesko-Czerwoni staną przed szansą na zaliczenie występów w narodowych barwach.

 

Podopieczni Adama Majewskiego na początku zgrupowania rozegrają mecz towarzyskie ze Słowacją, który odbędzie się 12 października o godzinie 18:00 w Koszycach. Po jego zakończeniu Biało-Czerwoni wrócą do kraju i 17 października podejmą na stadionie w Stalowej Woli reprezentację Estonii. To spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

Biuro Prasowe

GKS Piast SA