Arka - Piast 0-0. Po punkcie dla obu drużyn

29

Piast Gliwice bezbramkowo zremisował w Gdyni z Arką. Mimo iż mecz toczył sie w szybkim tempie, a obie drużyny stworzyły sobie naprawdę dużo sytuacji, to jednak piłkarze nie zdołali znaleźć drogi do siatki. Po wyrównanym spotkaniu zespoły podzieliły się punktami.

Spotkanie w skrócie
- Pierwsza połowa była dość wyrównana. Piłka szybko wędrowała od jednego do drugiego pola karnego, chociaż brakowało stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola. Zespoły grały uważnie w obronie. Piast Gliwice był groźny po stałych fragmentach gry, miał aż pięć rzutów rożnych w pierwszej połowie przy tylko dwóch dośrodkowaniach z narożnika boiska Arkowców. Po jednej akcji piłka wpadła nawet do siatki, jednak bramka Patryka Sokołowskiego nie została uznana po tym, jak Tomasz Musiał obejrzał powtórkę na VAR-ze. Po tej akcji Żółto-Niebiescy wzięli się mocniej do pracy i kilkukrotnie niepokoili Frantiska Placha w jego szesnastce. Do przerwy jednak goli nie było
- Druga połowa żywo przypominała tę pierwszą. Tym razem sytuacje były klarowniejsze. Jednakże na słowa uznania w zespole Piasta zasłużył Frantisek Plach. Golkiper mistrzów Polski potwierdził klasę i udowodnił, że tytuł najlepszego bramkarza Ekstraklasy nie był przypadkowy. Słowak kilkukrotnie świetnie interweniował ratując gliwicką drużynę. Z kolei podopiecznym Waldemara Fornalika w przynajmniej dwóch sytuacjach zabrakło zimnej krwi przy finalizacji lub strzały były minimalnie niecelne. Drużynom nie udało się znaleźć sposobu na strzelenie gola i w Gdyni padł bezbramkowy rezultat.

3': Celny strzał Toma Hateley'a. Pavels Steinbors nie łapał, tylko wybił piłkę do boku.
15': Było niebezpiecznie w polu karnym Piasta. Davit Skhirtladze uderzył mocno z lewej nogi. Frantisek Plach wybronił strzał Gruzina, a do dobitki dobiegł Azer Basuladzić, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.
21': Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piotr Malarczyk, a kłopoty z interwencją miał Łotewski bramkarz Arki. Piłkę z rękawic starał się jeszcze wyłuskać Uros Korun, ale arbiter przerwał akcję gwiżdżąc faul.
32': Dokładne dośrodkowanie Gerarda Badii. Kapitan Niebiesko-Czerwonych zagrał na głowę Patryka Sokołowskiego, który umieścił piłkę w siatce. Niestety sędzia wezwany przez arbitrów VAR dopatrzył się w powtórkach pozycji spalonej i anulował bramkę.
45': To była niezła próba Piotra Parzyszka. Napastnik zza zasłony na linii szesnastego metra starał się strzał z półobrotu pokonać Pavelsa Steinborsa.
48': Basuladzić szukał szansy strzelając z dystansu, jednak uderzył niecelnie.
51': Aktywny Gerard Badia oddał strzał tuż przed polem karnym Arki. Piłka minimalnie minęła słupek bramki.
52': Gospodarze uparcie starali się pokonać Frantiska Placha strzałami z dalszych odległości. Tym razem próbował. Michał Nalepa. Ponownie górą był bramkarz mistrza Polski.
55': Maciej Jankowski przebojowo wbiegał w pole karne gości po zagraniu Skhirtladze. Na szczęście zdążył z interwencją Uros Korun i wybił piłkę napastnikowi gdynian.
61': Tom Hateley technicznie i bardzo groźnie uderzył z rzutu wolnego. Anglik niewiele się pomylił, ponieważ piłka przeszła tuż obok słupka.
69': Kąśliwe uderzenie Skhirtladze, ale i z tym strzałem poradził sobie Fero Plach.
70': Potężna bomba Christiana Maghomy. Bramkarz Piasta parował piłkę do bocznych rejonów boiska.
72': To powinna być bramka dla Piasta. Dośrodkowywał z rzutu wolnego Badia i w czystej pozycji znalazł się Tomasz Jodłowiec, ale pomocnik nie wykorzystał tej szansy.
81': Znów przed szansą na bramkę stanął Davit Skhirtladze, ale kapitalnie dysponowany był w tym meczu Frantisek Plach.

Z perspektywy trybun
- Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Gdyni, mieszczącym się przy ulicy Olimpijskiej 5. Obiekt ten może pomieścić 15 139 kibiców.
- W drużynie Arki Gdynia od pierwszej minuty zagrali Damian Zbozień oraz Maciej Jankowski, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Niebiesko-Czerwonych.
- Piłkarze Piasta Gliwice zagrali w trzecim komplecie strojów. Błękitne koszulki, białe spodenki i getry.
- W Ekstraklasie zadebiutował Tiago Alves, który wszedł na boisko w 87 minucie spotkania.