Ariel Mosór i Damian Kądzior w jedenastce 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy

19
gru

Ariel Mosór i Damian Kądzior zostali nagrodzeni za swoją postawę w poniedziałkowym spotkaniu ze Stalą Mielec i znaleźli się w najlepszej jedenastce 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Niebiesko-Czerwoni zakończyli rok z przytupem. W ostatnim meczu pokonali na własnym stadionie Stal Mielec aż 3-0. Wszystkie trafienia padły w drugiej połowie, a wszystko rozpoczęło się od bramki Tomasa Huka. Damian Kądzior posłał świetne dośrodkowanie w pole karne, piłkę przedłużył Ariel Mosór, a słowacki obrońca dopełnił formalności. Na 2-0 podwyższył Jorge Felix, który zanotował swoje pierwsze trafienia w sezonie. W 73. minucie ostateczny cios zadał Damian Kądzior, który uderzył piłkę z rzutu wolnego, a ta po delikatnym rykoszecie od obrońcy Stali wpadła do siatki.

Podobnie jak w starciu z Lechem Poznań Ariel Mosór stworzył bardzo zgrany duet stoperów razem z Tomasem Hukiem. W meczu ze Stalą 20-latek przebiegł ponad 10 kilometrów i popisał się kluczowymi odbiorami. Dla Ariela jest to pierwsze wyróżnienie w jedenastce kolejki w obecnych rozgrywkach. W zeszłym sezonie obrońca został wybrany najlepszym młodzieżowcem w całej lidze.

Damian Kądzior wrócił do dobrej formy i z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Jego dośrodkowania i strzały ze stałych fragmentów stwarzają wiele zagrożenia. W poniedziałkowym meczu zanotował asystę drugiego stopnia przy trafieniu Tomasa Huka oraz zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. Skrzydłowy Piasta został drugi raz wyróżniony miejscem w jedenastce kolejki w obecnych rozgrywkach.