2. Zjazd Psychologów Akademii Piłkarskich

07
lis

W poprzednim tygodniu w budynkach klubowych Śląska Wrocław przy ul. Oporowskiej odbył się 2. Zjazd Psychologów Akademii Piłkarskich Klubów Ekstraklasy. Akademię Piasta Gliwice reprezentował Grzegorz Więcław, psycholog sportu współpracujący z klubem od sezonu 2017/2018.

Spotkanie miało charakter superwizyjny i służyło wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. Tematy przewodnie dotyczyły m.in. motywacji i zaangażowania w procesie szkoleniowym, radzenia sobie ze stresem i presją oraz efektywnej komunikacji. - To fantastyczne, że zdecydowana większość klubów piłkarskiej Ekstraklasy dba o to, żeby w szerokim sztabie akademii był, co najmniej jeden, dyplomowany psycholog, czyli ktoś zajmujący się sprawami związanymi z szeroko rozumianym rozwojem mentalnym i dobrostanem psychicznym zawodników - powiedział Grzegorz Więcław. - Myślę, że dzięki takim inicjatywom pokazujemy istotę pracy psychologicznej w klubie sportowym, a w szczególności na poziomie akademii. Mam nadzieję, że w polskiej piłce wkrótce stanie się to po prostu standardem - dodał.

Grzegorz Więcław w Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty dla najstarszych zespołów, szkolenia trenerskie oraz wykłady dla rodziców.

W ubiegłotygodniowym spotkaniu uczestniczyli także psychologowie na co dzień pracujący w akademiach Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Wisły Kraków, Górnika Zabrze, Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA 

Iframe/JavaScript:

Zobacz również