Wójcik: Młodzi zawodnicy mają jasno określony cel

05
paź

- Celem jest również liga, natomiast cała drużyna do każdego treningu oraz meczu musi podchodzić w sposób profesjonalny, aby unikać błędów - wyjaśniał trener Jarosław Wójcik po sobotnim meczu rezerw Piasta, które pokonały drużynę Concordii Knurów.

 

Jakie są Pana wrażenia po meczu?

- Jedyne co mamy to trzy punkty i cztery zdobyte bramki. To nie był nasz dzień. Chwała oczywiście za to, że pomimo słabej dyspozycji, wygrywamy 4-1 to jest nasze największe mentalne zwycięstwo, ale krwawiliśmy na boisku. Oczywiście czasami słabe mecze się zdarzają i taki też miał miejsce przy okazji ostatniego meczu.

 

Czy można powiedzieć, że wynik odzwierciedla przebieg spotkania?

- Niestety dostosowaliśmy grę do poziomu przeciwnika. W kontekście organizacji i jakości działań czeka nas dużo pracy, a ten mecz jest de facto do zapomnienia. Mamy zwycięstwo, to się liczy i może cieszyć.

 

To już dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Jak motywować zespół młodych zawodników do dalszej pracy, w przypadku kolejnej wygranej? 

- Każda druga drużyna, niezależnie od ligi, w której się znajduje ma określone cele. Wiadomo część zawodników, jak na przykład Tomek Podgórski, czy Wojtek Kędziora, którzy już są doświadczonymi piłkarzami, mają inną motywacje. Natomiast ci chłopcy walczą o swój byt i rozwój, aby kiedyś trafić na poziom centralny, a co za tym idzie też do pierwszej drużyny. Młodzi zawodnicy mają jasno określony cel. W związku z tym uważam, że nie powinno im zabraknąć motywacji, wręcz przeciwnie oni powinni mieć wewnętrzną i zewnętrzną mobilizacje na top poziomie, ponieważ walczą o swoją przyszłość. Celem jest również liga oraz zespół, natomiast cała drużyna do każdego treningu oraz meczu musi podchodzić w sposób profesjonalny, aby unikać błędów, które były widoczne podczas ostatniego spotkania.

 

Biuro Prasowe

GKS Piast SA