Weekend z Akademią #3

13
wrz

Akademia Piasta Gliwice w piątek zaczyna kolejną serię ligowych zmagań. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpi zespół młodzików Niebiesko-Czerwonych, który na swoim boisku podejmie UKS Trójkę Tarnowskie Góry. Natomiast piłkarski weekend zamknie spotkanie Piasta Gliwice do lat 15, która występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna zagra na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra.

W ten weekend nie zabraknie interesujących spotkań. Przedstawiamy kompletny harmonogram gier z udziałem młodzieżowych drużyn akademii.

PIĄTEK
Już o godzinie 17:00 zawodnicy młodzików rozpoczną swoje spotkanie z UKS Trójka z Tarnowskich Gór. Niebiesko-Czerwoni występują w III Lidze Wojewódzkiej. Będzie to jedyny piątkowy mecz z udziałem drużyn młodzieżowych Piasta.

SOBOTA
W sobotę odbędą się cztery mecze, z czego aż w trzech Niebiesko-Czerwoni wystąpią w roli gospodarza. Pierwsi na boisko wybiegną piłkarze pierwszego zespołu Piasta do lat 17. Zawodnicy trenera Piotra Szendzielorza i Dawida Dylicha, którzy po tym, jak w środku tygodnia doznali pierwszej porażki w sezonie, postarają się wrócić na zwycięskie tory. Zadanie jednak nie będzie łatwe, ponieważ juniorzy młodsi zagrają z aktualnym liderem, BTS-em Rekord Bielsko-Biała. Rywalizacja przy ul. Sokoła rozpocznie się godzinie 10:00.

O godzinie 11:00 rozpoczną się dwa mecze. Drugi zespół U-17 na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem II Zabrze, z kolei w klasie okręgowej kibiców czeka mecz na szczycie. Druga drużyna Piasta Gliwice przy ulicy Lekarskiej 5 zagra z niepokonaną dotąd Jednością 32 Przyszowice.

Na zakończenie dnia o godzinie 15:00 do walki o punkty przystąpi zespół trampkarzy, którzy swoje mecze rozgrywają w II lidze wojewódzkiej (gr. płn). Drużyna Piasta Gliwice U-14 prowadzona przez Marka Ryszczyka i Rafała Jaskółę zmierzy się GKS-em Katowice.

NIEDZIELA
Na niedzielę zaplanowane są dwa mecze. O zwycięstwo powalczy zespół Piasta Gliwice do lat 19, który u siebie o godzinie 11:00 zagra ze Skrą Częstochowa. Ostatni mecz z udziałem Niebiesko-Czerwonych odbędzie się o godzinie 15:00 w Zielonej Górze. Trampkarze, którzy rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów U-15 postarają się o pierwszą ligową wygraną w meczu z Falubazem.


PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW Z UDZIAŁEM DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH PIASTA GLIWICE:

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW (ZABRZE-BYTOM GR. 1)
5. kolejka:
Piast Gliwice - UKS Trójka Tarnowskie Góry
(13.09, godz. 17:00, ul. Sokoła)

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
6. kolejka:
Piast Gliwice - BTS Rekord
(14.09, godz. 10:00, ul. Sokoła)

III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH (ZABRZE-BYTOM)
5. kolejka:
Górnik II Zabrze SSA - Piast II Gliwice
(14.09, godz. 11:00)

KLASA OKRĘGOWA ZINA (GR. 1)
6. kolejka:
Piast II Gliwice - LKS Jedność 32 Przyszowice
(14.09, godz. 11:00, ul. Lekarska 5)

II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH (GR. PŁN)
5. kolejka:
Piast Gliwice - GKS GIEKSA Katowice
(14.09, godz. 15:00, ul. Sokoła)

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW
6. kolejka:
Piast Gliwice - KS SKRA Częstochowa
(15.09, godz. 11:00)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15 (GR. C)
4. kolejka:
AP MM Falubaz Zielona Góra - Piast Gliwice
(15.09, godz. 12:00, Lekarska 5)

Biuro Prasowe
GKS Piast SA