Weekend z Akademią #2

06
wrz

Weekend dla piłkarzy Akademii Piasta rozpocznie się tradycyjnie w piątek. Zmagania o ligowe punkty w tym dniu o godzinie 17:00 rozpoczną dwa zespoły - młodzików oraz pierwszy mecz w sezonie zagrają chłopcy z rocznika 2008/2009. Przedstawiamy kompletny harmonogram gier z udziałem młodzieżowych drużyn Akademii.

PIĄTEK
Już o 17:00 zawodnicy młodzików na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Niebiesko-Czerwoni występują w III Lidze Wojewódzkiej. O tej samej godzinie swój mecz rozpoczną najmłodsi wychowankowie akademii. Drużyna do lat 11 prowadzona przez Rafała Jaskółę i Marka Ryszczyka w Zabrzu z zespołem SWSM Promotor.

SOBOTA
W sobotę odbędą się aż cztery mecze z udziałem naszych drużyn, z czego w trzech Niebiesko-Czerwoni wystąpią w roli gospodarza. Pierwsi na boisko wybiegną piłkarze pierwszego zespołu do lat 17. Zawodnicy trenera Piotra Szendzielorza i Dawida Dylicha, którzy po trzech spotkaniach mają na swoim koncie komplet punktów zagrają na boisku przy ul. Sokoła z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 11:00. 

W samo południe rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów rozpocznie drużyna U-15. Piast Gliwice poszukają szansy na pierwszą wygraną w sezonie z ekipą FC Wrocław Academy. Spotkanie trampkarzy odbędzie się na obiekcie Carbo przy ulicy Lekarskiej 5.

Przy ulicy Sokoła w Gliwicach o godzinie 15:00 do walki o punkty przystąpi II zespół juniorów młodszych, którzy swoje mecze rozgrywają w III lidze wojewódzkiej. Drużyna Piasta II Gliwice U-17, która w środku tygodnia wysoko wygrała z MKS Zaborze aż 10-1 tym razem skonfrontują się z Concordią Knurów.

Jedyne wyjazdowe spotkanie Niebiesko-Czerwonych odbędzie się o godzinie 15:30, a rywalem zespołu do lat 14 będzie drużyna Rakowa Częstochowa.

NIEDZIELA
Na zakończenie weekendu w niedzielę swoje mecze rozegrają najstarsi zawodnicy Piasta. O godzinie 14:00 rozpocznie się rywalizacja juniorów młodszych, którzy zmierzą się z Siódemką Tychy. Zmagania Akademii zakończy mecz zespołu U-21. Podopieczni Jarosława Wójcika i Patryka Czubaka postarają się sięgnąć po komplet punktów w starciu z drużyną Czarnych Kozłowa Góra.PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW Z UDZIAŁEM DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH PIASTA GLIWICE:

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW (ZABRZE-BYTOM GR. 1)
4. kolejka:
KF Akademia Pyskowice - Piast Gliwice
(06.09, godz. 17:00)

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (GRUPA 1)
1. kolejka:
SSR APN II Knurów - Piast II Gliwice
(06.09, godz. 17:00)

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
5. kolejka:
Piast Gliwice - Górnik Zabrze SSA
(07.09, godz. 11:00, Gliwice, ul. Sokoła)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15 (GR. C)
4. kolejka:
Piast Gliwice - FC Wrocław Academy
(07.09, godz. 12:00, Gliwice, ul. Lekarska 5)

III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH (ZABRZE-BYTOM)
4. kolejka:
Piast II Gliwice - MKS Concordia Knurów (07.09, godz. 15:00, Gliwice, ul. Sokoła)

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW
5. kolejka:
KS Siódemka Tychy - Piast Gliwice (08.09, godz. 14:00)

KLASA OKRĘGOWA ZINA (GR. 1)
5. kolejka:
DKS Czarni Kozłowa Góra - Piast II Gliwice (08.09, godz. 16:00)

Biuro Prasowe
GKS Piast SA