U17: Podsumowanie rundy jesiennej

04
gru

Emocje związane z mundialem trwają w najlepsze, ale my nie zapominamy o naszych młodych zawodnikach oraz o ich wynikach osiągniętych w rundzie jesiennej. Co wydarzyło się w drużynie do lat 17 Akademii Piasta Gliwice? Zapraszamy na kolejną część podsumowań.


Zawodnicy prowadzeni przez Arkadiusza Mrochena ze zmiennym szczęściem prowadzili zawody w ostatniej rundzie. Wygrane przeplatały się z porażkami, a na 15 spotkań padł tylko jeden remis z udziałem Niebiesko-Czerwonych. 


- Jeżeli chodzi o indywidualny rozwój zawodników, kilku poczyniło naprawdę znaczące postępy i na pewno są lepszymi piłkarzami, co pokazało ostatnie pół roku. W kontekście wyniku, to na pewno nie jesteśmy zadowoleni, bo ósme miejsce nie jest tym, które oczekujemy i na które nas stać. Po trudnym początku złapaliśmy swój rytm, ale to przebudzenie nastąpiło zbyt późno - ocenił Arkadiusz Mrochen, trener juniorów młodszych zespołu Piasta.


Ostatecznie Niebiesko-czerwoni zdołali zgromadzić 25 punktów, a w całości rundy wygrali osiem razy, sześć razy schodzili z boiska pokonani i tylko raz podzielili się punktami z rywalami.


- Możemy być zadowoleni z tego, że są jednostki w zespole, które rozwijają swój potencjał i ich przyszłość, jeśli chodzi o funkcjonowanie w bloku A zapowiada się obiecująco. Kto wie, może nawet mogą stać się zawodnikami wiodącymi. Przełomowym meczem tej rundy była rywalizacja u siebie z GKS-em Tychy, który był dużo wyżej w tabeli od nas, gdzie przegrywamy do przerwy, lecz w drugiej połowie byliśmy w stanie odwrócić losy spotkania. Finalnie wygraliśmy 3-2. To pokazało, że w każdym aspekcie: mentalnym, taktycznym, technicznym czy motorycznym jesteśmy w stanie zneutralizować przeciwnika - podkreślił szkoleniowiec.


Drużyna do lat 17 po zakończeniu rundy wciąż jest w treningu całorocznym i nie ma przerwy między rundami. Kiedy nie są rozgrywane mecze ligowe, sztaby szkoleniowe w Akademii przeprowadzają rozmowy indywidualne z zawodnikami, analizie poddawany jest rozwój poszczególnych graczy oraz trenerzy w konsultacjach z zawodnikami i ich rodzicami podejmują decyzje, co do przyszłości każdego z Niebiesko-Czerwonych. Zimą rozgrywane są gry wewnętrzne oraz sparingi, a po nowym roku zespoły bloku B udadzą się na obóz przygotowawczy do nowego sezonu, bo na wiosnę zespół U-17 na nowo rozpocznie zmagania w 1. lidze wojewódzkiej juniorów młodszych.


Tabela 1. ligi wojewódzkiej
Wyniki w rundzie jesiennej


Biuro Prasowe
GKS Piast SA