U-21: Ważna wygrana na wyjeździe

28

Podopieczni Jarosława Wójcika odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na stadionie rywala po pokonaniu LKS-u Bestwina 3-1. Bramki dla zespołu z Gliwic strzelali: Michał Zachciał, Wojciech Kędziora oraz Krzysztof Grzegorz.

Spotkanie w skrócie:

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Oba zespoły długo szachowały się w środku pola, lecz żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. Najlepsza okazja gospodarzy to strzał z dystansu z 15. minuty, kiedy wspaniałą interwencją popisał się Jelonek. Piast próbował kombinacyjnych akcji, lecz przed przerwą defensywa LKS-u była dobrze zorganizowana i nie pozwalała na wiele napastnikom Niebiesko-Czerwonych. Bardzo bliski gola dla Piasta był Tomasz Podgórski, lecz jego świetne uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się jedynie na słupku. Sędzia nie doliczył choćby minuty i nakazał piłkarzom udać się na przerwę. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Zaledwie minutę po wznowieniu gry, Sawicki popędził z futbolówką w stronę bramki i przy bierności obrony Piasta, pokonał Jelonka. Chwilę później mogło być 2-0, lecz bramkarz Piasta jakimś cudem uratował gości. Piast jakby podbudowany tą interwencją ruszył do ataku. Po rzucie rożnym piłka idealnie spadła na nogę Michała Zachciała, który zdobył przepiękną bramkę w woleja. Goście złapali wiatr w żagle i po dziesięciu minutach objęli prowadzenie. Stało się to za sprawą celnego strzału głową niezawodnego Wojciecha Kędziory. Piast nie ustawał w atakach, które przyniosły w końcu trzeciego gola. Oskrzydlającą akcję Igora Buchty, wykończył celnym uderzeniem Krzysztof Grzegorz. Więcej goli nie padło, a sędzia zakończył mecz przy wyniku 3-1 dla Piasta II Gliwice.

Z perspektywy trybun:

- Mecz został rozegrany na obiekcie w Bestwinie.

- To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Piasta w tym sezonie na poziomie IV Ligi.

- Piłkarze Bestwiny wyszli na mecz w okolicznościowych koszulkach, wspierających kolegę z drużyny, który zerwał więzadła krzyżowe.