U-21: Remis w końcówce

23

Rezerwy Piasta Gliwice zremisowały 2-2 z Unią Książenice, w spotkaniu 12. kolejki „ZINA” IV Ligi. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji i bardzo dużo emocji, a o wyniku zadecydował piękny gol z rzutu wolnego w samej końcówce.

Gospodarze wyszli bardzo zmotywowani na to spotkanie, czego efektem była szybko strzelona bramka. Zamieszanie w polu karnym przeciwnika wykorzystał Wojciech Kędziora i umieścił piłkę w siatce. Piast kontrolował przebieg meczu i stwarzał sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Jedną z nich miał Gabriel Kirejczyk, który dostał precyzyjne odegranie głową od Piotra Spende. Znalazł się tuż przed bramką, lecz włożył zbyt dużo siły w wykończenie akcji i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Tuż przed przerwą skuteczną interwencją popisał się bramkarz Unii, który odbił piłkę na rzut rożny po groźnym uderzeniu Gendery. Po przerwie goście starali się wprowadzać sporo zamieszania i nerwowości, co przyniosło dla nich pozytywny skutek w postaci bramki wyrównującej Suchińskiego. Unia uwierzyła, że może to spotkanie wygrać i zaczęła coraz śmielej poczynać sobie pod bramką Jelonka, który kilka razy uratował swój zespół przed utratą gola. Skapitulował jednak w 75. minucie po skutecznej finalizacji akcji przez Kosteckiego. Zawodnicy Jarosława Wójcika nie poddali się i z uporem dążyli do wyrównania. Golkiper przyjezdnych prezentował jednak wybitną formę i skutecznie interweniował przy uderzeniach Kirejczyka i Pankowskiego. W samej końcówce musiał jednak wyciągnąć piłkę z siatki po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym przez Tomasza Podgórskiego. Po strzale doświadczonego zawodnika Niebiesko-Czerwonych, piłka zatrzepotała w okienku bramki rywali, co dawało wynik remisowy. Dla Piasta było to jednak za mało i w ostatnich minutach starali się o zwycięskie trafienie, ale goście skutecznie reagowali w defensywie i oddalali zagrożenie od własnego pola karnego. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników utrzymał się więc wynik remisowy i oba zespoły podzieliły się punktami.

- Mecz odbył się na boisku przy ulicy Lekarskiej.

- Gliwiczanie nie przegrali żadnego spotkania w tym sezonie na własnym obiekcie.

- To szósty remis drużyny Jarosława Wójcika w tych rozgrywkach (najwięcej w lidze).