U-21: Rekord minimalnie lepszy w sparingu

17
lut

Sparingiem z Rekordem Bielsko-Biała rezerwy Piasta Gliwice rozpoczęły obóz przygotowawczy. Druga drużyna Niebiesko-Czerwonych uległa trzecioligowcowi 2-3.

Spotkanie w skrócie:
- Zespół Piasta U-21 znakomicie rozpoczął mecz z Rekordem. Już w trzeciej minucie sposób na pokonanie bramkarza Rekordu znalazł Patryk Fabian. Odpowiedź gospodarzy była bardzo szybka i po upływie kilku minut na bielskim obiekcie znów był remis, a błędne ustawienie obrony wykorzystał Różycki. W pierwszej połowie bielszczanie zdołali jeszcze raz pokonać bramkarza Piasta, Pawła Rabina. Miało to miejsce w 21. minucie sparingu.
- Obraz gry w drugiej połowie nie uległ większej zmianie. Niebiesko-Czerwoni nadal mieli przewagę i zdawało się, że kontrolują to spotkanie, tymczasem w 68. minucie to znów Rekord Bielsko-Biała zdobył gola. Druga drużyna Piasta niezniechęcona wyprowadzała kolejne ataki i stwarzała sobie naprawdę wiele sytuacji bramkowych. Brakowało jedynie wykończenia. Podopieczni Jarosława Wójcika i Patryka Czubaka dopięli swego w 77. minucie i Maksym Gendera zdobył bramkę kontaktową. Mimo jeszcze kilku dogodnych szans gole w tym sparingu już nie padły.

Komentarz trenera:
- Ten mecz nie ułożył się tak jak byśmy sobie tego życzyli, głównie w grze defensywnej. Rywal był wymagający, reprezentujący wyższy poziom, gdzie już nasz każdy błąd mógł okazać się kosztowny. Przeciwnik już w pierwszych minutach stworzył sobie dwie naprawdę groźne akcje. Na szczęście my po jednej doskonałej reakcji na stratę doprowadziliśmy do skutecznej finalizacji. Szybko wyszliśmy na prowadzenie po prostopadłym podaniu i precyzyjnym wykończeniu. Były w naszej grze bardzo dobre fragmenty, jeśli chodzi o akcje ofensywne. Nie ma też co ukrywać, że w pierwszej połowie pozwoliliśmy Rekordowi na zbyt dużo. W drugiej odsłonie przejęliśmy całkowitą kontrolę nad meczem, ale przez to, że nie ustrzegliśmy się błędu, straciliśmy kolejną bramkę. Udało nam się zdobyć gola kontaktowego, a później stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, żeby nie tylko wyrównać, ale i wygrać ten mecz. Niestety nie zdołaliśmy ich wykorzystać - powiedział trener Jarosław Wójcik.


Rekord Bielsko Biała - Piast II Gliwice 3-2
(2-1)
0-1 - Fabian, 3 min.
1-1 - Różycki, 7 min.
2-1 - Czernek, 21 min.
3-1 - Kozina, 68 min.
3-2 - Gendera, 77 min.

Piast: Rabin - Gendera, Kamiński, Broda, Zerzoń – Vassiljev, Karbownik, Niechciał - Fabian, Marcinkowski, Spende.
Ławka rezerwowych: Jelonek, Rakowiecki, Dankowski, Jończyk, Obara, Giera.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA