U-21: Piąte zwycięstwo z rzędu

15

W sobotnim spotkaniu 21. kolejki IV ligi (gr. 1) Piast II Gliwice wygrał na swoim stadionie z Przemszą Siewierz 4-2 (2-1). Dwie bramki dla rezerw Niebiesko-Czerwonych zdobył Bartosz Łuczak, a po jednym trafieniu dołożyli Toya Nakajima i Piotr Liszewski.

To spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla Piasta U-21, który już w 7. minucie rywalizacji stracił gola. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka dobrze jednak zareagowali i po niespełna kwadransie już prowadzili. Najpierw do wyrównania doprowadził Bartosz Łuczak, a chwilę później do siatki trafił Toya Nakajima. W drugiej części gry Niebiesko-Czerwoni wykorzystali swoją przewagę i jeszcze dwa razy trafili do siatki. W 50. minucie dublet skompletował Łuczak, a w 72. minucie czwartego gola dla Piasta strzelił Piotr Liszewski. W końcówce meczu goście zmniejszyli straty, ale to gliwiczanie okazali się lepsi i zanotowali kolejne ligowe zwycięstwo.

Dla rezerw Piasta Gliwice było to piąte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka mają na swoim koncie 44 punkty i znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli IV ligi (gr. 1). Drugą pozycję zajmuje Podlesianka Katowice, która traci do Niebiesko-Czerwonych pięć oczek, ale ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.

W kolejnym spotkaniu Piast II Gliwice zagra na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno. Ten mecz został zaplanowany na sobotę, 22 kwietnia na godzinę 17:00.