U-21: Kontrola w meczu i pewna wygrana rezerw Piasta Gliwice

08
lis

Rezerwy Piasta zwyciężyły w derbach Gliwic z KS Sośnicą Gliwice po dobrym i momentami wyrównanym starciu. Niebiesko-Czerwoni strzelili po jednym golu w każdej połowie, nie tracąc żadnej bramki dzięki czemu dopisali sobie trzy punkty i czekają już na ostatnie starcie I etapu walki o IV ligę. 


Spotkanie w skrócie
- Już w pierwszej minucie spotkania zawodnik Piasta dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę. Fantastyczną paradą jednak popisał się Karol Dybowski, który uchronił zespół przed koniecznością szybkiego gonienia wyniku. Drużyna Sośnicy nie zamierzała poprzestać na tej akcji i już kilka chwil później ponownie stworzyła zagrożenie pod bramką Niebiesko-Czerwonych. Piast również miał doskonałą szansę na bramkę. W bezpośrednim sąsiedztwie pola karnego znalazł się Denys Arendaruk, ale piłka podskoczyła mu na nierównym terenie i poszybowała wysoko nad bramką. Po tej akcji drużyna prowadzona przez trenerów Wójcika i Szmatiuka zaczęła kontrolować sytuację na boisku, ale na bramkę przyszło wszystkim czekać aż do 43. minuty, kiedy to Patryk Fabian otworzył wynik wewnątrz gliwickiej rywalizacji.
- Pierwszy kwadrans drugiej połowy pokaz wyważonej i ostrożnej gry. Obie drużyny czekały i bardzo powoli konstruowały swoje akcje, a niewiele z nich było kończonych strzałami. Pierwszy zryw do ataku dał Kamil Zerzoń, który dobrym dryblingiem i niebezpiecznym dośrodkowaniem napędził stracha gospodarzom. Za tym sygnałem poszli pozostali i zaledwie dwie minuty później w Piast zdobył drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Glapka, który zameldował się na placu gry w drugiej części. Drużyna Sośnicy starała się jeszcze odpowiedzieć na to trafienie, ale dobrymi interwencjami popisywał się Dybowski. To był również dobry mecz obrońców, którzy skutecznie nie dopuszczali swoich przeciwników w okolice swojej bramki. Lider klasy okręgowej spokojnie, ale stanowczo zarządzał wydarzeniami na boisku i utrzymał korzystny wynik do samego końca.


Z perspektywy trybun
- Mecz został rozegrany na boisku, mieszczącym się przy ulicy Fiołkowej 26 w Gliwicach.
- Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami sanitarnymi, spotkanie zostało rozegrane bez udziału publiczności. 


_____________________________
KS Sośnica Gliwice - Piast II Gliwice 0-2 (0-1)
0-1 - Fabian, 43 min.
0-2 - Glapka, 64 min.


KS Sośnica: Krasoń, Kujawa, Wnuk, Konacki, Sawicki, Sobek, Popiel, Rakowiecki, Gad, Kiełpiński, Król
Zagrali też: Mrowiec, Borowiec, Barański, Kazimierowicz


Piast II: Dybowski, Gendera, Kamiński, Wala, Zerzoń, Pilch, Witkowski, Arendaruk, Podgórski, Jagiełło, Fabian
Zagrali też: Marcinkowski, Świetlicki, Glapka, Orlikowski


Żółte kartki: Gad - Arendaruk, Fabian


Biuro Prasowe
GKS Piast SA