U-21: Kolejne zwycięstwo rezerw

01

W sobotnim spotkaniu 19. kolejki IV ligi (gr. 1) Piast II wygrał na swoim stadionie ze Śląskiem Świętochłowice 3-0. Gole dla Niebiesko-Czerwonych strzelili Jakub Niedbała, Michał Kaput i Oskar Leśniak.

Ten mecz nie mógł się rozpocząć lepiej dla Piasta II Gliwice. Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie rywalizacji za sprawą trafienia Jakuba Niedbały. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka szybko poszli za ciosem i w jeszcze w pierwszej połowie strzelili drugiego gola. Tym razem do siatki trafił Michał Kaput. Warto zaznaczyć, że asysty przy obu bramkach zanotował Oskar Leśniak. Młody zawodnik rozgrywał dobre spotkanie i skutecznie kreował okazje swoim kolegom, a w drugiej części gry sam pokonał bramkarza gości.

Spotkanie Piasta II Gliwice ze Śląskiem Świętochłowice zakończyło się wygraną rezerw Niebiesko-Czerwonych aż 3-0. Dla naszego zespołu U-21 było to trzecie zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu awansował na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi (gr. 1). Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka mają na swoim koncie 38 punktów. Tyle samo oczek ma Podlesianka Katowice, która ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

W następnej kolejce Piast II zagra na wyjeździe z Victorią Częstochowa, która znajduje się aktualnie na trzynastej pozycji.