U-21: Grad goli w Pucharze Polski

18

Drugi zespół Piasta Gliwice bardzo pewnie pokonał drużynę Naprzód Świbie 8-0, w drugiej rundzie Pucharu Polski i awansował do ćwierćfinału podokręgu Zabrze.

Po pierwszym gwizdku sędziego mogło się wydawać, że gospodarz swoimi warunkami fizycznymi, mogą górować nad młodymi zawodnikami Piasta. Dodatkowo wprowadzali dużo chaosu w grze długimi podaniami za plecy obrońców. Gliwiczanie swoją dyscypliną i organizacją w grze szybko jednak zepchnęli rywali do niskiej defensywy i rozpoczęli koncert strzelecki. Pierwszego gola zdobył, będący tego dnia w bardzo wysokiej dyspozycji, Igor Buchta. Po kilku minutach Spende podwyższył prowadzenie, lecz goście nie odpuszczali w tym meczu żadnej piłki i zaledwie pięć minut później Buchta wykorzystał błąd bramkarza i było już 3-0. Ciągłe ataki przyniosły jeszcze gole Sulmy oraz Spende. Mimo wielu zmian, po przerwie jakość gry gliwiczan się nie zmieniła. Mimo, że dali trochę wytchnienia gospodarzom to do bramki zespołu ze Świbia trafili jeszcze Stisz oraz Niedbała. Dorobek strzelecki Piasta uzupełnił gol samobójczy strzelony przez obrońcę drużyny prowadzonej przez Piotra Operskalskiego. Mimo chęci, jego zawodnikom nie udało się stworzyć żadnej klarownej sytuacji, a sędzia nie chcąc przedłużać jednostronnego widowiska, zakończył spotkanie przy wyniku 8-0 dla Niebiesko-Czerwonych.