U-21: Bez punktów w ostatnim meczu rundy jesiennej

13
lis

Drużyna rezerw Piasta Gliwice doznała porażki z Czarnymi Gorzyce 1-2, w 15. kolejce „ZINA” IV Ligi, kończącej rundę jesienną. Piłkarze Jarosława Wójcika nie zdołali zdobyć choćby punktu, mimo sporej przewagi w końcówce spotkania.

Spotkanie w skrócie

- Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy narzucili swój styl gry i dominowali nad przeciwnikiem. Jednak wraz z upływem minut, gospodarze wprowadzali coraz więcej chaosu na murawie, co skutecznie wybijało Piasta z rytmu. Czarnym pomagał zwłaszcza ich golkiper, który popisywał się dobrymi paradami po uderzeniach Spende oraz Fabiana. W końcówce pierwszej odsłony, piłkarze z Gorzyc doszli do głosu i niespodziewanie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Bobera. Ten fakt podbudował gospodarzy, którzy uwierzyli w sukces i wykazywali jeszcze więcej zaangażowania w swoich akcjach defensywnych. Na przerwę piłkarze z Gliwic schodzili do szatni minimalnie przegrywając.

- Tuż po wznowieniu gry Czarni znów zdobyli gola. Dosyć szczęśliwie, Dawid Bober po raz drugi umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Skowronka. Zawodnicy z Gorzyc okopali się we własnym polu karnym i ograniczyli się do dalekich wybić piłki. Piastowi brakowało również szczęścia, przy dążeniu do kontaktowego trafienia. W spojenie trafił Wojciech Kędziora, a po chwili zabrakło mu precyzji przy strzale w trudnej sytuacji z kilku metrów. Z rzutu wolnego próbował także Podgórski, ale Łagoda nie dał się zaskoczyć. Na dziesięć minut przed końcem, Dawid Pilch dał nadzieję gościom celnym strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mimo zmasowanych ataków w ostatnich minutach Czarni nie pozwolili sobie na stratę gola i trzech punktów. Sędzia zakończył mecz, a na tablicy wyników widniał wynik 2-1 dla Czarnych Gorzyce.

Z perspektywy trybun

- Spotkanie poprzedziła minuta ciszy z powodu śmierci wieloletniej pracowniczki klubu z Gorzyc – Małgorzaty Zganiacz.

- Mecz odbył się na obiekcie w Gorzycach.