U-19: Wysoka wygrana w sparingu

16
lut

Kolejny raport z kolejnej gry kontrolnej drużyn młodzieżowych. Swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Ustroniu rozegrał zespół Piasta Gliwice do lat 19, który mierzył się z KP Beskid Skoczów. Spotkanie towarzyskie zakończyło się imponującym rezultatem 8-0 dla gliwiczan.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza minuta spotkania i Piast Gliwice już prowadził. Błyskawiczny przerzut z własnej połowy do boku boiska, gdzie znalazł się Szymon Zaczkowski. Zawodnik zagrał płaską piłkę pomiędzy bramkarzem a linią obrony a wślizgiem piłkę do bramki wpakował Jakub Par. Ten sam zawodnik był autorem drugiego trafienia. Akcja zrodziła się po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska, a napastnika gliwiczan doskonale wypatrzył Gabriel Dziewięcki. Niebiesko-Czerwoni od samego początku mieli przewagę i kontrolowali przebieg tego spotkania. Szybko doskakiwali do przeciwnika zmuszając do błędów lub ratunkowych wybić piłki. Zespół U-19 przed przerwą dołożył jeszcze dwa trafienia, a strzelcami bramek byli Tomczyk oraz Leszczuk.
- Przed drugą połową piłkarze Piasta byli zachęcani przez asystenta trenera Macieja Tokarczyka do jeszcze śmielszych ataków. Zawodnicy zastosowali się do tych zaleceń, czego efektem była piąta bramka tuż po wznowieniu gry. Bramkę na 5-0 zdobył Sebastian Sujecki. Szósta bramka została zdobyta przez tego samego zawodnika w 61. minucie meczu. W akcji, gdzie padła siódma bramka dla gliwickiej drużyny asystą popisał się Krzysztof Grzegorz, a jego podanie wykorzystał Kacper Karman. Popisy strzeleckie w tym meczu zakończył ten, który rozwiązał worek z bramkami, czyli Jakub Par.

Komentarz trenera:
- Takie gry kontrolne dla tej grupy z tego względu, że mogą przećwiczyć odpowiednie zajęcie przestrzeni na boisku. Z tym był kłopot wcześniej. Przez większość czasu graliśmy w ataku pozycyjnym. Udało się zachować koncentrację do samego końca i to było dla nas bardzo ważne, żeby dominować i nie dać przeciwnikowi cienia szansy na zdobycie bramki – ocenił Maciej Tokarczuk, asystent trenera Piasta Gliwice U-19.Jedyne czego zabrakło, to cierpliwości w graniu. Czasami zbyt szybko chcieliśmy zdobywać teren w sytuacjach, kiedy należało rozciągnąć linie u rywala, by później zdobywać przestrzenie między zawodnikami – podsumował.

Poza obiektywem:
Podopieczni Jarosława Wójcika i Patryka Czubaka pierwotnie mieli rozegrać sparing z Kuźnią Ustroń, ale z powodu chorób i kontuzji wśród piłkarzy miejscowej drużyny, udało się dobrać innego sparingpartnera.


Beskid Skoczów - Piast Gliwice 0-8 (0-4)
0-1 - Par, 1 min.
0-2 - Par, 37 min.
0-3 - Tomczyk, 39 min.
0-4 - Leszczuk, 43 min.
0-5 - Sujecki, 48 min.
0-6 - Sujecki, 61 min.
0-7 - Karman, 75 min.
0-8 - Par, 81 min.

Piast: Suchanek - Gilewski, Tomczyk, Sujecki, Oracz - Zając, Leszczuk, Grzegorz – Zaczkowski, Dziewięcki, Par.
Ławka rezerwowych: Nowak, Łuba, Kopczak, Węgrzyn, Walkowiak, Karman.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA