U-19: Podział punktów w Gliwicach

29
maj

Rozgrywany w ramach 28. kolejki I ligi wojewódzkiej U-19 mecz, pomiędzy GKS Jastrzębie, a Piastem Gliwice zakończył się remisem 1-1. Po dobrej pierwszej części spotkania Piast nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej połowie z rywalem zdecydowanie nastawionym na bronienie.

- Przez pierwsze minuty Piast całkowicie zdominował zespół gości. Rozgrywał spokojnie akcje i starał się zmęczyć przeciwnika usypiającym posiadaniem piłki. Ta taktyka przyniosła pozytywny skutek, kiedy w 28. minucie płaskie dośrodkowanie z lewej strony boiska, pewnie wykończył Kacper Noworyta i dał gospodarzom prowadzenie. Po tym zdarzeniu wydawało się, że druga bramka dla Niebiesko-Czerwonych jest kwestią czasu. Jednak to piłkarzom z Jastrzębia udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Zbyt krótkie wybicie po rzucie rożnym spadło pod nogi Jakuba Janusza, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Piasta.

- W drugiej połowie oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu szans na zdobycie bramki dającej prowadzenie. Zagrożenie powstawało głównie po stałych fragmentach oraz strzałach z dystansu. Najlepszy z nich oddał Jakub Niedbała w 75. minucie, lecz jego mocną próbę lewą nogą obronił z trudem golkiper gości. Pod koniec obu drużynom wyraźnie brakowało sił i pomysłu na pokonanie rywala i mecz skończył się podziałem punktów.

- Mecz odbył się na obiekcie przy ul. Lekarskiej w Gliwicach.