U-19: Piast zwycięski w ostatnim sparingu

18
lut

Zakończył się obóz przygotowawczy dla grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice w Ustroniu. W ostatnim dniu zgrupowania zespół U-19 rozgrywał sparing LKS Pruchna. Niebiesko-Czerwoni wysoko pokonali swoich rywali 5-1 i w doskonałych nastrojach mogli udać się w drogę powrotną do Gliwic.

Spotkanie w skrócie
- Piłkarze Piasta Gliwice z dużym animuszem rozpoczęli spotkanie LKS Pruchna. Rywale Niebiesko-Czerwonych od samego początku zostali zepchnięci do defensywy. Podopieczni Jarosława Wójcika i Patryka Czubaka szybko wyszli na prowadzenie, a wynik otworzył Kuc. W 20. minucie doskonałe kilkudziesięciometrowe podanie wykonał Damian Gilewski, który dostrzegł niepilnowanego Sebastiana Sujeckiego. Grający na boku zawodnik nie miał kłopotów z pokonaniem bramkarza Pruchna.
- W drugiej części sparingu w dalszym ciągu przeważali zawodnicy z Gliwic. Po bramce Węgrzyna Niebiesko-Czerwoni wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Przeciwnicy rzadko gościli na połowie Piasta. Jednak raz im się to udało, a zawodnik wbiegający w pole karne został sfaulowany przez Suchanka. Okazję z jedenastego metra wykorzystał Marcin Wysiński, chociaż golkiper Piasta był bliski skutecznej interwencji. Stracony gol rozzłościł najwyraźniej zawodników gliwickiego Piasta, bo chwilę później swoją drugą bramkę w sparingu zdobył Węgrzyn. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania technicznym podaniem za plecy obrońców popisał się Denis Oracz, a Dawid Nowak wykorzystał dalekie wyjście bramkarza LKS-u. Ofensywny piłkarz precyzyjnym lobem zdobył piątą bramkę dla swojego zespołu.

Poza obiektywem
- Spotkanie odbyło się na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną murawą, na której trenowały wszystkie grupy Niebiesko-Czerwonych podczas obozu w Ustroniu.
- Boisko jest częścią obiektu sportowego klubu KS Kuźnia Ustroń.
- Drużynę Piasta U-19 z ławki trenerskiej prowadził Maciej Tokarczyk.

Komentarz trenera
- Mierzyliśmy się z drużyną seniorską. Mimo wszystko stawiliśmy im czoła i rywale nie postawili zbyt trudnych warunków. Pomimo tego, że wynik był wysoki, to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu - ocenił Maciej Tokarczuk, drugi trener Piasta Gliwice U-19. - Wciąż chcemy szukać nowych rozwiązań, poprawiać. Nie chcemy się zadowalać tylko tym, co jest i to jest kierunek dla naszego rozwoju. Na boisku były lepsze i gorsze momenty, to plan został zrealizowany, chłopcy wykonali określoną pracę i mam nadzieję, że to będzie procentować w przyszłości - podsumował trener Tokarczyk.


LKS Pruchna - Piast Gliwice U-19 1-5 (0-2)
0-1 - Kuc, 9 min.
0-2 - Sujecki, 28 min.
0-3 - Węgrzyn, 68 min.
1-3 - Wysiński, 71 min.
1-4 - Węgrzyn, 75 min.
1-5 - Nowak, 84 min.

Piast: Jelonek - Gilewski, Tomczyk, Kazubowski, Seget, Sujecki - Zając, Grzegorz - Zaczkowski, Par, Kuc.
Ławka rezerwowych: Nowak, Łuba, Węgrzyn, Walkowiak, Suchanek, Oracz, Dziewięcki, Cholajda.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA