U-19: Nieudane zakończenie rundy

14

Zespół juniorów starszych doznał porażki w ostatnim meczu rundy jesiennej z Odrą Wodzisław Śląski (1-4). Piast przystąpił do spotkania w okrojonym składzie, a szansę gry dostało wielu zawodników, którzy zaliczyli jak dotąd mniej minut. Podopieczni Andrzej Buchcika zapewnili sobie awans do ligi makroregionalej już kilka kolejek przed końcem rywalizacji.

- Piast rozpoczął spokojnie to spotkanie i można było odnieść wrażenie, że Odra to wykorzystała, ponieważ zwietrzyli swoją szansę na korzystny wynik. W 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Krzyżaka. Gościom brakowało zdecydowania przy finalizacji akcji pod bramką przeciwnika, przez co brakowało celnych strzałów w kierunku bramki. Najlepszą sytuację miał Chwistek, który po składnej akcji całego zespołu oddał dobre uderzenie, powstrzymane ostatecznie przez bramkarza. Odra była bezlitosna, bowiem każda jej akcja kończyła się golem. Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą gola Musioła, który dobił strzał kolegi z zespołu powstrzymany przez Suchana.

-Po wznowieniu gry gracze z Wodzisławia Śląskiego zadali kolejny cios, po czym stało się jasne, że gliwiczanie będą mieli bardzo trudno wywalczyć choćby punkt. Podopieczni Andrzeja Buchcika zaczęli grać dużo lepiej i dążyli do zmniejszenia wyniku, ale mieli sporo pecha. Skutecznie interweniował golkiper Odry, a także raz uratował go słupek. Gospodarze, którzy ograniczyli się do zadań defensywnych mieli więcej szczęścia i śrubowali swój dorobek strzelecki. W 70. minucie Kabut zdecydował się na strzał z 40. metrów, a piłka wpadła tuż pod poprzeczkę. W końcówce Kaleta pięknym strzałem w samo okienko dał Piastowi honorowe trafienie, które jedynie nieco zmniejszyło rozmiary porażki. Niebiesko-Czerwoni przystąpili do spotkania w okrojonym składzie, a sztab dał szansę gry zawodnikom, którzy nie mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności w poprzednich starciach. Na wiosnę nasi juniorzy przystąpią do rywalizacji w lidze makroregionalnej, gdzie stawką będzie udział w Centralnej Lidze Juniorów.

- Spotkanie zostało rozegrane w Wodzisławiu Śląskim, na stadionie Odry.

- Piast miał zagwarantowany awans do ligi makroregionalnej już dwie kolejki przed końcem rundy.

- Wszyscy zawodnicy zgłoszeni na ten mecz przez trenera Buchcika dostali szansę występu na murawie.