U-19: Juniorzy zagrali na piątkę

06
lis

Juniorzy Piasta Gliwice pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 5-0 i potwierdzlili dobrą formę prezentowaną przez całą rundę jesienną. Piłkarze Andrzeja Buchcika już przed spotkaniem byli pewni awansu do ligi makroregionalnej, w której będą występować na wiosnę. 

 

Spotkanie w skrócie

- Gospodarze bardzo szybko ułożyli sobie mecz pod własne dyktando. Już trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego, Konrad Stisz umieścił piłkę w siatce. Duża dezorganizacja w defensywie „Górali” zwiastowała kolejne bramki. Tę padały bardzo szybko w następnych minutach. Najpierw Niewiadomski spokojnie wykończył szybką kontrę, a po chwili dogrywał do Stisza, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 19. minucie było już 4-0, za sprawą pięknego uderzenia Niedbały z rzutu wolnego. Po tym fakcie gospodarze zwolnili nieco tempo swoich ataków i zaczęli cierpliwie rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska. Do przerwy podopieczni Andrzeja Buchcika nie zdołali już pokonać bramkarza rywali, lecz do szatni schodzili przy bardzo pewnym prowadzeniu.

- Po kwadransie odpoczynku Piast próbował kombinacyjnymi akcjami przedostać się pod pole karne Podbeskidzia. Kilka razy skutecznie interweniował golkiper gości lub uderzeniom min. Piwczyka brakowało dokładności. Piątą bramkę dołożył w końcu wprowadzony w drugiej połowie Pituch, który skierował futbolówkę do siatki po dograniu Śmierciaka. Drugie 45 minut nie było jednak tak jednostronne i więcej bramek nie oglądaliśmy. Piast potwierdził świetną formę prezentowaną w całej rundzie, która dała mu awans do ligi makroregionalnej.

 

Komentarz trenera

- Wiedzieliśmy, że przeciwnik wysoko skraca pole gry i wystarczyło zagrać piłkę na wolne pole, gdzie chłopcy byli już bezlitośni. Naszym atutem przez całą rundę była zespołowość. Tak jak powtarzam zawsze – nie dzielimy składu na pierwszy i rezerwowy, u nas wszyscy są gotowi do gry. Naszym celem już na rundę wiosenną będzie dalszy rozwój i progresowanie umiejętności. - powiedział trener Andrzej Buchcik po zakończonym meczu.

 

Z perspektywy trybun

- Mecz został rozegrany na boisku przy ulicy Lekarskiej w Gliwicach.

- Piast przed spotkaniem miał już zapewniony awans do ligi makroregionalnej. Gliwiczanie z dużą przewagą punktową zajmują drugie miejsce w tabeli, które jest premiowane grą na wiosnę w wyższej lidze.

 

________________________________

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 5-0 (4-0)

1-0 – Stisz, 3 min.

2-0 – Niewiadomski, 10 min.

3-0 – Stisz, 12 min.

4-0 – Niedbała, 19 min.

5-0 – Pituch, 80 min.

 

Piast: Skowronek – Cembala, Świetlicki, Migus, Chruściel – Stisz, Figołuszka, Niedbała, Niewiadomski – Piwczyk, Matlok.

Zagrali również: Brych, Mika, Pituch, Wala, Śmierciak, Jędrusiejko.

 

Podbeskidzie: Wasztyl, Sarnecki, Fijok, Wykręt, Turek, Kikla, Czader, Kralczyński, Gaper, Zaucha, Pietrzyk.

Zagrali również: Pitry, Tolasz, Oczkowski, Piwowarczyk, Krzeszowiec, Kupczak.

 

Biuro Prasowe

GKS Piast SA