U-17: Zwycięstwo juniorów młodszych

29
sie

Zespół juniorów młodszych Piasta Gliwice wygrał pierwszy domowy mecz tego sezonu. Podopieczni Arkadiusza Mrochena, Dawida Dylicha i Piotra Szendzielorza pokonali u siebie ekipę ROW-u Rybnik 3-2. Było to drugie zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych w tym sezonie.

Mecz w skrócie
Piast Gliwice do lat 17 wyszedł na prowadzenie, dzięki bramce strzelonej przez Śmierciaka w 16. minucie spotkania. Niebiesko-Czerwonym udało się narzucić swoje warunki gry, jednak przez błąd popełniony przez zawodników gospodarzy, ROW Rybnik stanął przed szansą na wyrównanie z rzutu karnego. Na boisku zrobiło się nerwowo. Miejscowi zaczęli odzyskiwać kontrolę nad rozwojem sytuacji na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to gola zdobył Stisz, a dwubramkowa przewaga stała się faktem po tym jak do siatki trafił Noworyta. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, bo Niebiesko-Czerwoni oddawali strzały, które lądowały na poprzeczce lub były bliskie celu. Zespół gości również potrafił się odgryźć, czego wynikiem było zdobycie bramki kontaktowej w drugiej połowie. Było to ostatnie trafienie w tej rywalizacji, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 3-2 dla drużyny z Gliwic.

Komentarz trenera
- Wygrywaliśmy walkę o piłkę w środku pola, stwarzaliśmy sobie sytuacje i kontrolowaliśmy ten mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej pojawiło się nieco chaosu, co mogło być spowodowane tym, że liczba sytuacji dla stron zaczęła się wyrównywać. Na przyszłość musimy pracować więcej nad strefą mentalną, byśmy nie stracili inicjatywy i dłużej mogli dyktować nasz styl grania - ocenił trener Arkadiusz Mrochen.

Następny mecz
Zespół Piasta Gliwice U-17 swoje kolejne spotkanie rozegra w sobotę. Juniorzy młodsi rozpoczną rywalizację w Tychach o godzinie 11:00, gdzie zmierzą się z miejscowym GKS-em.
__________________________
Piast Gliwice - ROW Rybnik 3-2 (3-1)
1-0 - Śmierciak, 16 min.
1-1 - 
2-1 - Stisz, 37 min.
3-1 - Noworyta, 40 min.
3-2 -

Piast: Skowronek - Garbas (65. Nawrot), Śmierciak, Kamiński, Wala - Janicki (50. Matlok) - Wanglorz (60. Marciniak), Witkowski (85. Mika), Piwczyk (72. Świetlik) - Stisz, Noworyta (80. Ziembicki).

Biuro Prasowe
GKS Piast SA