U-17: Inauguracja obozu na piątkę

09
lut

Rozpoczął się obóz czterech roczników Akademii Niebiesko-Czerwonych, którzy w dniach od 9.02-17.02 będą przygotowywać się przed startem nowego sezonu w Ustroniu. Już pierwszego dnia zgrupowania zawodnicy Juniorów młodszych mieli zaplanowaną grę kontrolną. W drodze do Ustronia drużyna U-17 zatrzymała się w Chorzowie by na obiekcie MOSiR-u rozegrać sparing z miejscowym zespołem UKS Ruch Chorzów. Niebiesko-Czerwoni zdali test na piątkę, wygrali przekonująco 5-1.

Wpis na listę strzelców:
0-1 - Bardzo dobry początek i po strzale testowanego zawodnika Konrada Stisza Piast wyszedł na prowadzenie.
0-2 - Szybkie wyjście z kontrą z własnej połowy boiska piłkarzy Piasta, dokładne zagranie do Dominika Świetlickiego, który bez trudu posłał piłkę obok bramkarza Ruchu.
1-2 - Precyzyjne, a przede wszystkim pewne wykonanie rzutu karnego zawodnika Ruchu Chorzów Kamila Janawy i Ruch złapał kontakt.
1-3 - Po zagraniu piłki z prawego skrzydła i przepuszczeniu jej przez napastnika Piasta, dopadł do niej Konrad Stisz i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.
1-4 - Przebojowa akcja Mariusza Wanglorza, który wdarł się lewą stroną i wyłożył futbolówkę Jakubowi Ceterze, a ten nie miał kłopotów z posłaniem piłki do siatki
1-5 - Po faulu na Surmie, rzut karny z zimną krwią wykorzystał Mariusz Wanglorz. Bramkarz w lewo, piłka w prawo i tak padł ostatni gol w grze kontrolnej drużyny U-17.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza połowa meczu sparingu wydawała się przebiegać pod dyktando Piasta. Zawodnicy z wielkim animuszem przystąpili do ataku co poskutkowało zdobyciem gola już w siódmej minucie. Po półgodzinie przewaga Niebiesko-Czerwonych w bramkach jeszcze wzrosła. W tym momencie zawodników dopadło zbytnie rozluźnienie lub nadmierna pewność siebie, co zemściło się w 31. minucie spotkania. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a jedenastkę pewnie wykorzystał piłkarz Niebieskich, Kamil Janawa.
- W drugiej połowie trenerzy, postanowili sprawdzić jak zespół będzie sobie radzić w obronie w zupełnie innym zestawieniu personalnym. Na boisko weszli Garbas, Pilch, Sulma. W pomocy na placu gry zameldował się Michał Radecki, a w formacji ofensywnej po przerwie zagrał Michał Lenarczyk. Łącznie doszło do dziewięciu zmian. W drużynie Niebiesko-Czerwonych wyróżniał się Igor Ziembicki, który na prawym skrzydle robił dużo wiatru i kilkukrotnie groźnie atakował w polu karnym Ruchu. Jednak najbardziej konkretny w sparingu był testowany Konrad Stisz. W 73. minucie sparingu Piast ponownie odskoczył rywalom na dwie bramki po bardzo składnej akcji. Chwilę później było już 4-1, zawodnicy złapali luz w rozgrywaniu piłki i z minuty na minuty zarysowywała się coraz większa przewaga juniorów młodszych Piasta Gliwice.W końcówce meczu padła jeszcze jedna bramka po podyktowaniu przez arbitra rzutu karnego dla gliwiczan. Piast świetnie rozpoczął obóz przygotowawczy wysoko wygrywając z Ruchem Chorzów 5-1.

Komentarz trenera:
- Przeciwnik spowodował u chłopaków wysiłek. Pierwsza połowa była trochę senna, natomiast druga była bardziej dynamiczna. Wytrzymaliśmy tempo tego meczu i dzięki temu udało się osiągnąć taki wynik - ocenił wysiłek drużyny trener Radosław Boczek. - Niezbyt dobrze weszliśmy w ten mecz, mieliśmy, co prawda kontrolę nad meczem, ale w naszej grze było dużo dezorganizacji. Myślę, że nastawienie było nie do końca dobre, bo niezależnie od przeciwnika i od tego w jakiej lidze gra, do każdego powinniśmy wychodzić tak samo. Bramka dla Ruchu rozpoczęła proces jeszcze większej dezorganizacji. W przerwie dokonaliśmy dziewięciu zmian, porozmawialiśmy z tymi, którzy mają wejść, podobna liczba zmian nastąpiła u przeciwników i ten mecz nabrał tempa. Po zdobyciu bramki było jasne, że tylko kwestią czasu będzie strzelanie kolejnych - zakończył trener Niebiesko-Czerwonych.

____________________________
UKS Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1-5 (1-2)
0-1 - Stisz, 7 min.
0-2 - Świetlicki, 29 min.
1-2 - Janawa, 32 min. (k.)
1-3 - Stisz, 73 min.
1-4 - Cetera, 77 min.
1-5 - Wanglorz, 85 min. (k.)

Piast: Grabowski - Słowikowski, Wroński, Wala, Sarnecki - Sobczyk, Stisz, Orlikowski - Wanglorz, Ziembicki
Ławka rezerwowych: Pońc, Wojciechowski, Garbas, Radecki, Pilch, Lenarczyk, Sulma, Cetera.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA