U-17 II: W rywalizacji Piastów lepsi gliwiczanie

10
lut

Drugi dzień obozu i drugi sparing. Tym razem w meczu kontrolnym wystąpił zespół Piasta Gliwice U-17 II, który mierzył się z CKS Piast Cieszyn. Mecz był szybki, w którym nie brakowało fizycznych starć, ale w którym na szczęście padły też gole. W rywalizacji Piastów zdecydowanie lepsi okazali się gliwiczanie, którzy wysoko pokonali cieszynian aż 6-0.

Wpis na listę strzelców:
0-1 - Bardzo dobrze wykonany rzut rożny. Dośrodkowanie Buchty z lewego narożnika boiska i Migus z bliska pakuje piłkę do siatki
0-2 - Szybka akcja poprowadzona środkiem boiska. Duża liczba podań i spokojne wykończenie Tomasika pozwoliło Piastowi wyjść na dwubramkowe prowadzenie
0-3 - Druga bramka Tomasika w starciu z Cieszynem. Tym razem po strzale z dalszej odległości. Piast zaznacza swoją rosnącą przewagę na już wyraźnie zmęczonym przeciwniku.
0-4 - Akcja rozgrywała sie tuż przed polem karnym cieszynian. W dużym tłoku na silne uderzenie zdecydował się Burliga, piłka była jeszcze odbita od bramkarza, ale strzał był na tyle mocny, że przełamał tę interwencję.
0-5 - Doskonałe zachowanie Sebastiana Dulęby, który doskoczył do odbitej piłki i mocnym strzałem posłał ją pod poprzeczkę bramki cieszynian.
0-6 - Ponownie na listę strzelców wpisał się Dulęba, który zachował spokój w polu karnym rywala i precyzyjnie pokierował futbolówkę poza zasięgiem bramkarza CKS-u.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsze fragmenty gry należały do zawodników z Cieszyna, którzy agresywniej weszli w mecz. Niebiesko-Czerwoni przetrwali ten okres i powoli zaczęli wychodzić spod naporu przeciwnika. Cierpliwie budowali akcje od tyłu i czekali na odpowiedni moment by przeprowadzić swoją akcję ofensywną. Juniorzy młodsi z drugiego zespołu Piasta zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, co jeszcze uskrzydliło zawodników kierowanych przez trenera Piotra Szendzielorza. Po półgodzinie gry drużyna U-17 II mogła podwyższyć wynik. Na przeszkodzie stanął słupek i brak szczęścia Mateusza Skowronka, który główkował tuż obok bramki.
- Drugą część meczu Piast Gliwice rozpoczął znakomicie. Za sprawą Tomasza Tomasika gliwiczanie prowadzili z CKS Piast 2-0. Po przerwie na boisku zameldowali się wszyscy rezerwowi. Trenerzy chcieli dać równe szanse każdemu zawodnikowi. Rywale z Cieszyna opadali z sił z każdą upływającą minutą, co skrzętnie wykorzystali Niebiesko-Czerwoni strzelając kolejne gole. Podopiecznym Piotra Szendzielorza ciągle było mało i poszli po następną zdobycz. Spod krycia uwolnił się Adam Burliga, który nie miał problemu z wykończeniem sytuacji. Silną stroną gliwiczan w meczu kontrolnym były stałe fragmenty gry i szybkość reakcji na wydarzenia boiskowe. Nawet jeżeli nie udało się posłać piłki bezpośrednio z rzutów wolnych i rożnych, szybko następował przechwyt i kontynuowanie akcji. Po właśnie takim zachowaniu zawodnicy Piasta Gliwice strzelili bramki numer pięć i sześć w tym spotkaniu.

Komentarz trenera:
- Byliśmy wyraźnie lepsi, jedynie początek spotkania był wyrównany, ale gdzieś od 20 minuty decydowaliśmy o grze na boisku. Popełnialiśmy też błędy, bo warunki atmosferyczne nie pozwalały na zbyt dokładne rozgrywanie piłki. Dobrze, że przeciwnik starał się stawiać opór, bo dzięki temu mieliśmy szansę stopniowo układać tę grę i realizować swoje założenia – ocenił trener Piotr Szendzielorz. – Ja zawsze powtarzam, nieważny jest przeciwnik, ważne jak ja gram i to, jakie cele chcę osiągnąć. Nie należy oceniać poziomu przeciwnika, a każdego należy szanować. Jeśli na boisku jesteś lepszy, powinieneś swoją przewagę przekuć na strzelanie bramek i dopiero jeśli ci się to uda i wygrasz, dopiero po zakończonym meczu możesz powiedzieć, że byłeś lepszy od rywala – podsumował drugi trener Piasta Gliwice U-17 II.

____________________________
Piast Cieszyn - Piast Gliwice 0-6 (0-1)

0-1 – Migus, 15 min.
0-2 – Tomasik, 50 min.
0-3 – Tomasik, 60 min.
0-4 – Burliga, 68 min.
0-5 – Dulęba, 78 min.
0-6 – Dulęba, 85 min.

Składy:
Piast: Luchowski – Radecki, Kamiński, Migus, Jasiński – Śmierciak, Mańka, Buchta – Szczepaniak, Kostrzewski, Skowronek

Ławka rezerwowych: Wawruch, Pasterczyk, Tomasik, Góra, Figokyszka, Dulęba, Burliga.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA