U-15: Premierowa wygrana trampkarzy!

15
wrz

Trampkarze Piasta Gliwice odnieśli pierwsze zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów w tym sezonie. Niebiesko-Czerwoni wygrali na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 3-1 i zanotowali awans w ligowej tabeli. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Patryk Starobrat.

Spotkanie w skrócie
- W pierwszej połowie gliwiczanie grali bardzo dobrze w odbiorze piłki. W tym elemencie Piast przeważał i po przechwycie wyprowadzali najgroźniejsze akcje. Zawodnicy prowadzeni przez Michała Kołodzieja i Bartłomieja Rutkowskiego kilka z nich mogli zamienić na gole. Jednak w pierwszej części spotkania nie padła ani jedna bramka. W poczynaniach Niebiesko-Czerwonych brakowało spokoju i pewnego wykończenia. Kontrataki, w których gliwiczanie byli w przewadze z powodu stresu lub braku koncentracji paliły na panewce. W pojedynczych sytuacjach brakowało też szczęścia, zwłaszcza po akcji, w której Piast trafił w poprzeczkę.

- W drugiej odsłonie role nieco się odwróciły. To gospodarze zaczęli dominować na boisku. Brakowało już mocnego pressingu i dłuższego utrzymania się przy piłce w wydaniu gości. Rywale z Zielonej Góry wykorzystali przewagę i w zamieszaniu w polu karnym zdołali zdobyć bramkę. Trampkarze Piasta doprowadzili do wyrównania dzięki skutecznej akcji z kontrataku. Sytuację pewnym strzałem wykończył Patryk Starobrat. Jak się później okazało, nie było to ostatnie słowo tego zawodnika. Duży wkład w jakość gry mieli rezerwowi gliwiczan, którzy po wejściu na boisko popisali się asystami przy bramkach w ostatnich minutach spotkania. Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie w 80. minucie rywalizacji, a wynik już w doliczonym czasie gry ustalił Starobrat. Piłkarz skompletował hat-tricka i mocno przyczynił się do pierwszego zwycięstwa Piasta.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się w Zielonej Górze na obiekcie przy ul. Sulechowskiej.

Komentarz trenera
- Po tych czterech porażkach i takim nieudanym początku w końcu udało nam się zdobyć trzy punkty. To myślę było bardzo ważne dla chłopaków, bo po zakończonym meczu byli faktycznie szczęśliwi - opisywał Michał Kołodziej, trener drużyny Piasta Gliwice U-15. - Ta wygrana może być pozytywnym bodźcem. Dzięki niej chłopcy mogą uwierzyć w siebie, że mogą na poziomie Centralnej Ligi Juniorów wygrywać mecze - dodał trener Kołodziej.

______________________________
Falubaz Zielona Góra - Piast Gliwice 1-3 (0-0)
1-0 - Szubra, 61 min.
1-1 - Starobrat, 64 min.
1-2 - Starobrat, 80 min.
1-3 - Starobrat, 80+2 min.

Falubaz: Antczak - Guder, Staniszewski (25. Filipczak), Adamiak, Judkowiak, Grzegorczyk (40. Szubra), Połomka (25. Lewandowski), Biernacki (60. Rataj), Sadowski, Jabłoński (40. Osiński), Ostrycharczyk (31. Grzeszyński).

Piast: Hejdukowski - Siwoń, Mazur, Kołodziej, Sokalla (75. Wanat) - Kuś (60. Bernatek), Konieczny (65. Kwiatkowski), Orlikowski (75. Urban) - Jurczyga (70. Bocianowski), Rybak (55. Żak), Starobrat.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA