U-15: Porażka w Polkowicach

15
kwi

W sobotnim spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 (gr. C) trampkarze Piasta Gliwice przegrali na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1-3 (0-3). Aktualnie drużyna do lat piętnastu zajmuje piąte miejsce w tabeli w grupie C.

Spotkanie w skrócie
- Piast Gliwice przystępował do meczu w Polkowicach po dotkliwej porażce 0-6 z Zagłębiem Lubin. Mecz z Miedziowymi odbył się awansem w środku tygodnia, trzy dni przed rywalizacją z Zielono-Czarnymi. Mimo tego, że to gliwiczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, to gospodarze otworzyli wynik w 29. minucie po stałym fragmencie gry. Górnik Polkowice po strzeleniu gola wyraźnie nabrał ochoty do gry i przeprowadził dwie skuteczne kontry. Sytuacja podopiecznych Michała Kołodzieja i Bartłomieja Rutkowskiego była nie do pozazdroszczenia, ponieważ drużyna schodziła do szatni schodziła przy wyniku 0-3.
- Niebiesko-Czerwoni podjęli rękawice i cztery minuty po wznowieniu gry zdobyli bramkę. Zawodnicy do lat 15 chwilę później strzelili także drugiego gola, ale sędzia tego spotkania, mimo braku sygnalizacji ze strony arbitra bocznego, odgwizdał spalonego. Piast, który się otworzył, był narażony na ataki z kontry ze strony Górnika Polkowice. Jednak w tym spotkaniu gole już nie padły.

Poza obiektywem
- Spotkanie odbyło się na Stadionie LA w Polkowicach, mieszczącym się przy ul. 3 Maja 51.
- Niebiesko-Czerwoni w okresie przedświątecznym będą trenować standardowo do Wielkiego Czwartku włącznie. Tego dnia podopieczni Michała Kołodzieja i Bartłomieja Rutkowskiego rozegrają mecz kontrolny z ekipą z Bierunia.

Komentarz trenera
- Niestety tego dnia to nie były dobre zawody w naszym wykonaniu. W drużynie Górnika było trzech mocnych i szybkich napastników, którzy byli groźni. My utrzymywaliśmy się przy piłce, próbowaliśmy sobie coś stworzyć, ale z trudem się to udawało - ocenił Bartłomiej Rutkowski, asystent trenera.

- O ile biegowo wyglądaliśmy dobrze, to zmęczenie mogło się przejawiać w niedokładnościach oraz poprzez problemy techniczne na przykład przy przyjęciu piłki. Zdarzało się, że ta piłka nie była im posłuszna. Natomiast sił do biegania nie brakowało - zakończył trener Rutkowski.

___________________
Górnik Polkowice - Piast Gliwice 3-1 (3-0)
1-0 - Czarnecki, 29 min.
2-0 - Leopold Oskar, 33 min.
3-0 - Burda, 36 min.
3-1 - Nawrot, 44 min.

Górnik: Łysiak - Pieczarka, Pociecha (70. Matwiszyn), Poczwardowski, Tymofiejew, Macala, O. Leopold, B. Leopold, Lasota, Czarnecki, Burda.

Piast: Skowronek - Wala (41. Byzdra), Jędrusiejko, Nawrot, Grzesikiewicz (70. Krzemiński) - Ilnicki (60. Tasikas-Lech), Pifczyk (41. Starobrat) - Kazubowski (41. Winkler), Mika, Chruściel - Matlok.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA