U-15: Piast - Falubaz 1-0

17
lis

W pierwszym meczu barażowym trampkarze Piasta Gliwice (rocznik 2004) pokanali Falubaz Zielona Góra 1-0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Michał Marciniak. Zwycięzca dwumeczu w przyszłym sezonie będzie występować w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Mecz odbył się na sztucznym boisku w Knurowie przy al. Lipowej. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Mimo to zespół Niebiesko-Czerwonych stworzył sobie bardzo dużo sytuacji stuprocentowych. W fazie finalizacji brakowało jednak skuteczności. Dopiero w 50. minucie po prostopadłym podaniu Miki, sytuację sam na sam wykorzystał Michał Marciniak. Drużyna Piasta przez dłuższy okres meczu dominowała i nie pozwoliła przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Bardzo dobrze grała również defensywa podpopiecznych Michała Kołodzieja.

Pomimo wygranej opiekun trampkarzy Piasta czuł lekki niedosyt. - Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmu. Jedna bramka to nie jest do końca zadowalająca zaliczka. Do Zielonej Góry musimy jechać z pozytywnym nastawieniem. Zasłużyliśmy na zwycięstwo większą liczbą bramek, a wtedy do rewanżu przystępowalibyśmy z większym spokojem. Z wykonania założeń możemy być zadowoleni, ale ze skuteczności już mniej - podsumował Michał Kołodziej, trener Piasta U-15.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Zielonej Górze.

_____________________
Piast Gliwice - Falubaz Zielona Góra 1-0 (0-0)
1-0 - Marciniak, 50 min.

Piast (skład wyjściowy): Śledziński - Biły, Nawrot, Jędrusiejko, Wala - Mika, Starobrat, Matlok - Marciniak, Kazubowski - Pifczyk. Z ławki rezerwowych weszli: Krzemiński, Grzeszkiewicz, Tasikas, Winkler, Grzesikiewicz

Biuro Prasowe
GKS Piast SA