U-15: Falubaz - Piast 0-4. Awans do CLJ!

24
lis

W drugim spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów trampkarze Piasta Gliwice wygrali z Falubazem Zielona Góra 4-0 (3-0). W pierwszym starciu również lepsi byli Niebiesko-Czerwoni i to oni awansowali do rozgrywek CLJ U-15.

Skrót spotkania

- Podopieczni Michała Kołodzieja oraz Bartłomieja Rutkowskiego mieli przewagę praktycznie od pierwszej minuty. Gliwiczanie stwarzali sobie dużo sytuacji do strzelenia gola, a pierwszą z nich wykorzystali już w 10. minucie. Do siatki trafił wówczas Paweł Pifczyk. Przed przerwą trampkarze Piasta zdobyli jeszcze dwie bramki, a dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Michał Marciniak.
- Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Niebiesko-Czerwoni grali pewnie i w stu procentach realizowali przedmeczowe założenia. Miejscowi nie potrafili przebić się przez dobrze grającą defensywę Piasta i praktycznie ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Bruno Śledzińskiego. Swoje zwycięstwo gliwiczanie przypięczętowali w 62. minucie, a wynik rywalizacji ustalił Paweł Pifczyk, który podwoił swój dorobek strzelecki.

Poza obiektywem
- Sztab szkoleniowy Piasta wystawił identyczną jedenastką, która wystąpiła podczas pierwszego spotkania barażowego.
- W pierwszym meczu Niebiesko-Czerwoni pokonali Falubaz 1-0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Michał Marciniak.
- Piast Gliwice awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Rywalizacja w tych rozgrywkach rozpocznie się na wiosnę.

_____________________
Falubaz Zielona Góra - Piast Gliwice 0-4 (0-3)
0-1 - Pifczyk, 10 min.
0-2 - Marciniak, 27 min.
0-3 - Marciniak, 42 min.
0-4 - Pifczyk, 62 min.

Piast (skład wyjściowy): Śledziński - Biły, Nawrot, Jędrusiejko, Wala - Mika, Starobrat, Matlok - Marciniak, Kazubowski - Pifczyk. Grali jeszcze: Skowronek, Ilnicki, Krzemiński, Król, Tasikas, Winkler, Grzesikiewicz.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA