U-15: Druga wygrana z rzędu!

08
kwi

Zespół Trampkarzy Piasta Gliwice wygrał drugi mecz z rzędu. W 5. kolejce Centralnej Ligi Juniorów w grupie C Niebiesko-Czerwoni pokonali Odrę Opole 2-1.

Spotkanie w skrócie
- Drużyna Odry Opole mocno zdominowała przebieg pierwszej połowy. Zawodnicy gospodarzy grali bardzo agresywnie i wyraźnie przeważali w starciach fizycznych. Gliwiczanom bardzo trudno było, przy tak grającej Odrze stworzyć sobie wiele sytuacji podbramkowych. Posiadanie było po stronie gospodarzy, która mając inicjatywę po swojej stronie wyszli na prowadzenie w 40. minucie spotkania.
- W drugiej części gry bardzo pozytywnie zareagowali podopieczni Michała Kołodzieja i już na początku drugiej odsłony doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 1-1 zdobył Michał Marciniak. Duży wpływ na obraz meczu mieli wprowadzeni z ławki zawodnicy rezerwowi. Poprawa gry była zauważalna, a także znalazła przełożenie na wynik, bowiem gliwiczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 

Poza obiektywem
- Spotkanie odbyło się na pełnowymiarowym boisku na Obiekcie Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz 10.

Komentarz trenera
- Mecz z punktu widzenia trenerów nie był najlepszy. Brakowało nam dłuższego utrzymania się przy piłce i wyraźnie przydałaby się lepsza organizacja gry w ataku pozycyjnym. Przydałaby się też poprawa w zachowaniach defensywnych. Jeśli chodzi o te nasze założenia zakładane przed meczem, przy tak agresywnie grającej Odrze trudno było je zrealizować - ocenił trener Michał Kołodziej.

- Musimy popracować nad organizacją gry przy pressingu przeciwnika. W dalszym ciągu chyba ta Centralna Liga Juniorów trochę przytłacza zawodników. Potrzeba odwagi i większej pewności siebie może wpłynąć na poprawę gry. Wiadomo że wyniki są istotne, natomiast rezultaty połączone z dobrą grą są tutaj priorytetem dla całej akademii - dodał opiekun trampkarzy.

___________________

Odra Opole - Piast Gliwice 1-2 (1-0)
1-0 - 40 min.
1-1 - Marciniak, 45 min.
1-2 - Winkler, 75 min.

Piast: Śledziński - Biły, Jędrusiejko, Nawrot, Grzesikewicz - Byzdra, Pifczyk, Starobrat - Kazubowski, Chruściel - Marciniak. Grali także: Matlok, Wala, Mika, Winkler, Krzemiński, Ilnicki.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA