U-14: Piast z kompletem punktów

29
sie

Zespół trampkarzy młodszych Piasta Gliwice wysoko wygrał u siebie z BS Polonią Bytom. Podopieczni Marka Ryszczyka i Rafała Jaskóły pokonali u siebie ekipę gości aż 7-1.

Mecz w skrócie
W spotkaniu od samego początku było widać wyraźną przewagę gliwickiego zespołu. Już po kwadransie Niebiesko-Czerwoni prowadzili różnicą trzech bramek. Zespół Piasta do lat 14, który rozgrywa swoje mecze w II Lidze Wojewódzkiej nie zatrzymywał się i w dalszym ciągu dążył do kolejnych zdobyczy. W pierwszej odsłonie podopieczni Marka Ryszczyka i Rafała Jaskóły dołożyli jeszcze dwa gole do swojego konta. W drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni nie zaprzestawali ataków i stopniowo zwiększali przewagę, zdobywając kolejne bramki. Kiedy licznik gliwiczan zatrzymał się na siedmiu golach, goście z Bytomia zdołali zapisać honorowe trafienie po swojej stronie.

Komentarz trenera
- Stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji po odbiorze piłki. To było bardzo charakterystyczne zwłaszcza w pierwszej połowie. Bezpośrednio po przejęciu zawodnicy byli w stanie indywidualnie wygrać rywalizację z przeciwnikiem tworząc przewagę, co dawało możliwość zdobycia bramek. Było też widać organizacyjną wyższość nad rywalem zarówno w działaniach obronnych, jak i w ataku, a zagrożenie, jakie stwarzał zespół z Bytomia brało się głównie z naszych błędów. Jesteśmy zadowoleni nie tyle z wyniku, co z realizacji zadań, jakie były postawione przed drużyną - skomentował trener trampkarzy młodszych, Marek Ryszczyk.

Następny mecz
Zespół Piasta Gliwice U-14 swoje kolejne spotkanie rozegra w sobotę o godzinie 17:00. Ich rywalem będzie drużyna Skry Częstochowa.
__________________________
Piast Gliwice - BS Polonia Bytom 7-1 (5-0)
1-0 - Cieślar, 8 min.
2-0 - Cieślar, 11 min.
3-0 - Zając, 13 min.
4-0 - Dymiński, 22 min.
5-0 - Dymiński, 30 min.
6-0 - Jabłoński, 43 min.
7-0 - Tomala, 57 min.
7-1 - 63 min.

Piast: Rajko - Tomala, Przydatek, Busz, Szlachta - Murawski, Jędrzejewski, Gapiński, Cieślar - Zając, Dymiński. (Grali jeszcze: Królicki, Judziński, Szymczyk, Zgodziński, Jabłoński, Czosnkowski)

Biuro Prasowe
GKS Piast SA