U-13: Zwycięski start młodzików

28
sie

Zespół Młodzików Piasta Gliwice wygrał w swoim pierwszym meczu w sezonie. Podopieczni Bartłomieja Rutkowskiego i Michała Kołodzieja pokonali u siebie MKS Concordię Knurów 3-0.

Mecz w skrócie
Mecz od samego początku toczył się pod dyktando zespołu z Gliwic i wydawało się kwestią czasu, kiedy ich przewaga zostanie zamienione na bramki. Te padły dopiero po upływie dwudziestu minut, a wynik otworzył Mateusz Starobrat, który wykorzystał podanie Maksymiliana Wolnego. Chwilę później gospodarze zwiększyli prowadzenie do dwóch goli, a na listę strzelców wpisał się Szymon Zimnicki. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, Niebiesko-Czerwoni jeszcze raz zdołali znaleźć sposób na pokonanie bramkarza zespołu Concordii. Drużyna Piasta do lat 13, która występuje w III Lidze Wojewódzkiej Młodzików (Zabrze-Bytom) grupie 2. ostatecznie pokonali rywali 3-0 dobrze rozpoczynając swój udział w tym sezonie.