Młodzi Niebiesko-Czerwoni z występami i golami w kadrze Śląska U-13

22

Młodzi zawodnicy Piasta Gliwice Filip Preś, Marcel Bieniek i Ksawery Słota wystąpili w ostatnim w tym roku meczu kontrolnym kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej U-13, w którym zmierzyli się z rówieśnikami z Dolnego Śląska. Niebiesko-Czerwoni znacznie przyczynili się do wygranej 8-6, zdobywając łącznie sześć bramek.

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U-13 zakończyła rundę jesienną. Podopieczni Damiana Galei i Stanisława Gaży na ostatniej tegorocznej konsultacji rozgrali mecz sparingowy z rówieśnikami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który zakończył się ich zwycięstwem 8-6. Spotkanie rozegrano w nietypowym wymiarze czasowym, bowiem najpierw rozegrano dwie 30-minutowe połowy, a następnie 40-minutową dogrywkę. Wszystko po to, aby wszyscy zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności w jak największym wymiarze czasowym.

W barwach kadry Śląska wystąpiło trzech zawodników Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice: Filip Preś, Marcel Bieniek i Ksawery Słota. Niebiesko-Czerwoni spisali się bardzo dobrze i znacznie przyczynili się do wygranej swojego zespołu. Preś zdobył pięć bramek, a jedno trafienie dołożył Bieniek.

(foto: Śląski Związek Piłki Nożnej)