LKS Tempo Puńców - Piast U-19 2-1. Solidny sparing

27
sty

Drużyna Piasta do lat 19 przegrała w poniedziałkowym sparingu z LKS-em Tempo Puńców 1-2. Rywal, który w klasie okręgowej "ZINA Skoczów-Żywiec" aktualnie jest wiceliderem, postawił Niebiesko-Czerwonym trudne warunki, co tylko dodało wartości tego sprawdzianu. Była to pierwsza gra kontrolna juniorów w ramach obozu przygotowawczego w Ustroniu.

 

Spotkanie w skrócie

- Cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana i warto podkreślić, że mimo różnic w warunkach fizycznych zawodników, to tylko gra obu zespołów powodowała to, że mecz był mocno zacięty. Obie drużyny skutecznie neutralizowały atuty swoich przeciwników, co przełożyło się na wynik. Do przerwy nie padła ani jedna bramka, chociaż delikatna optyczna przewaga była po stronie LKS-u, który starał się wykorzystywać drobne błędy młodych piłkarzy Piasta.

- W drugiej części sparingu zawodnikom z Gliwic przytrafiły się dwa poważne błędy, które natychmiast przyniosły korzyść bramkową. Najpierw w 57. minucie spotkania na ryzykowną interwencję we własnym polu karnym zdecydował się obrońca Piasta i niestety Niebiesko-Czerwonych popełnił faul i sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Mateusz Wigezzi. Drużyna z Puńcowa powiększyła prowadzenie po tym jak przejęła niedokładne podanie na środku boiska wyprowadzając zabójczą kontrę. Szybka wymiana podań otworzyła drogę do siatki dla Alana Pastuszaka. Piast po stracie drugiej bramki wziął się do pracy i stwarzał sobie więcej sytuacji pod bramką rywala. W 79. minucie rywalizacji "złapał kontakt" z przeciwnikiem dzięki trafieniu Mateusz Skowronek. Napastnik przyjął piłkę w dogodnej sytuacji i posłał ją przy słupku zmuszając do kapitulacji bramkarza. Mimo dłuższego przebywania z piłką na połowie rywala, Piastowi nie udało się zdobyć kolejnych bramek.

 

Z perspektywy trybun

- Sparing Piasta U-19 z zespołem LKS-u Tempo Puńców odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią będącego częścią obiektu KS Kuźni Ustroń.

- Drużyna Piasta U-19 na co dzień występuje w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów.

- Zespół LKS-u Puńców swoje mecze rozgrywa w klasie okręgowej "ZINA Skoczów-Żywiec" w grupie 6.

 

Komentarz trenera

- Chcemy, żeby chłopaki każdy mecz, niezależnie czy jest to sparing czy liga, traktowali bardzo serio.Wynik oczywiście jest bardzo ważny, ale na etapie, w którym obecnie znajduje się zespół,najważniejszy dla nich jest rozwój. Wiadomo, że mecz jest najlepszym treningiem i najlepszą jednostką do tego rozwoju - zaznaczył Jarosław Niedźwiedź, trener juniorów Piasta Gliwice. - Ten sparing możemy potraktować jako dobry prognostyk na przyszłość. Lepiej realizowaliśmy nasze założenia w pierwszej połowie meczu, w drugiej jakościowo wyglądaliśmy trochę gorzej. Rywalizowaliśmy z drużyną seniorską, więc gabarytami na pewno odstawaliśmy, ale jeśli chodzi waleczność czy umiejętności nie było wielkich różnic. Co więcej, jeśli chodzi o elementy dynamiczne, takie jak przyspieszenie, to tu możemy powiedzieć o naszej dominacji - zakończył opiekun drużyny do lat 19.

 

LKS Tempo Puńców - Piast Gliwice U-19 2-1 (0-0)

1-0 - Wigezzi, 57 min. (k.)

2-0 - Pastuszak, 65 min.

2-1 - Skowronek, 79 min.

 

LKS Tempo: Huczała - Szlajss, A. Olszar, Węglorz, Rucki - Dziadek, T. Olszar, Szyper, Brachaczek - Wigezzi, Chmiel

Z ławki weszli: Greń, Gibiec, Pastuszak, Szuster 

 

Piast: Pońc - Podborączyński, Wroński, Wojciechowski, Sarnecki - Łuba, Mańka, Par, Bluszcz - Popiel, Kuc.

W drugiej połowie z ławki weszli: Słowikowski, Sujecki, Zaczkowski, Jasiński, Dziewięcki, Skowronek

 

Biuro Prasowe 

GKS Piast SA