CLJ U15: Piast - Miedź 1-3. Zagląda widmo spadku

09
lis

W sobotę przy ulicy Lekarskiej odbył się mecz, który w dużej mierze mógł wyjaśnić czy trampkarze Piasta Gliwice będą grali w kolejnym półroczu w Centralnej Lidze Juniorów. Niestety Niebiesko-Czerwoni ulegli na własnym stadionie Miedzi Legnica 1-3, przez co przed ostatnią kolejką nie wszystko będzie zależało od gliwiczan. Decydujące spotkania odbędą sie za tydzień, 16 listopada. 

Mecz w skrócie
- Znakomicie wyglądał początek spotkania w wykonaniu młodych zawodników Piasta Gliwice. Trampkarzy można było chwalić za pomysłowość, dokładność podań, a także za dobre ustawianie się i asekurację w grze obronnej. Już w trzeciej minucie Niebiesko-Czerwoni mogli wyjść na prowadzenie. Najlepszy strzelec Piasta Patryk Starobrat uwolnił się spod krycia i miał już wychodzić sam na sam z bramkarzem. W tym momencie obrońca Miedzi przekroczył przepisy i sprowadził napastnika gliwiczan do parteru. Za to zagranie Bartosz Jabłonka zobaczył tylko żółtą kartkę. Przewaga gospodarzy była wyraźna, a goście z Legnicy ograniczali się do gry z kontry. Po obiecującym początku mecz stał się nieco brzydki za sprawą fauli. Tempo rywalizacji zaczęło być szarpane, co wyraźnie nie pozwalało odzyskać zawodnikom odpowiedniego rytmu. Kiedy wszystko wydawało się być pod kontrolą, a zawodnicy szykowali się do zejścia na przerwę, w ostatniej akcji pierwszej połowy goście zdobyli bramkę po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z dalszej odległości z rzutu wolnego w światło bramki, które nie znalazło adresata, ponieważ Jabłonka nie trafił głową w piłkę, czym zmylił bramkarza, a futbolówka wpadła do siatki.
- W drugiej połowie Piast chciał poszukać bramki wyrównującej. Tym czasem ponownie Miedzianka wykorzystała szansę po stałym fragmencie. Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej w dużym tłoku wyskoczył defensor przyjezdnych i zdobył gola. Miedź Legnica po zdobyciu drugiej bramki głęboko cofnęła się na swoja połowę i koncentrowała się na grze w destrukcji. Gospodarzom mimo prób nie udawało się uzyskać wolnego pola i wypracować stuprocentowej szansy. Piast Gliwice mógł zdobyć bramkę kontaktową, gdyby czysto w piłkę Rybak. Sytuacja podopiecznych Michała Kołodzieja oraz Bartłomieja Rutkowskiego stała się jeszcze trudniejsza po strzeleniu trzeciej bramki. Znów zdecydowało dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka dograna na dalszy słupek idealnie spadła na nogę gracza Miedzi i płaski strzał okazał się być skuteczny. Piast wreszcie zdołał przełamać legnicki mur, a Niebiesko-Czerwoni pokonali gości ich bronią, czyli stałym fragmentem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybitej w górę piłki dopadł kapitan trampkarzy, Kamil Mazur i zdobył gola honorowego. Porażka w przedostatniej kolejce jesieni 2019 mocno skomplikowała kwestię utrzymania się Piasta w Centralnej Lidze Juniorów. W tej chwili los trampkarzy nie należy tylko do nich. Poza wygraną z wyżej notowanym Śląskiem Wrocław, Niebiesko-Czerwoni muszą liczyć na korzystny wynik w rywalizacji Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica.

Poza obiektywem
- Mecz odbył się na obiekcie MZUK Gliwice, mieszczącym się przy ul. Lekarskiej 5 w Gliwicach Ostropie.

Komentarz trenera
- Przykre w tym wszystkim jest to, że uczymy te dzieci grać w piłkę, jakości działań, a później stałe fragmenty gry potrafią zadecydować o losach meczu. Jest wykonana praca, a w meczach nie ma już takiego grania w piłkę, tylko jest kopanie piłki do przodu, żeby gdzieś tam wygrać walkę o głowę i może coś pozytywnego się wydarzy. Niestety tak to wygląda - stwierdził trener Michał Kołodziej. Sytuacja trampkarzy jest trudna, ale wciąż istnieje szansa, że w kolejnym półroczu Niebiesko-Czerwoni będą grali w Centralnej Lidze Juniorów. - Mamy przed sobą kolejny tydzień treningów. Będziemy musieli czekać na wyniki innych meczów. Pierwszym warunkiem jest wygrana meczu za tydzień - zakończył opiekun Piasta Gliwice U-15.
__________________________
Piast Gliwice - Miedź Legnica 1-3 (0-1)
0-1 - Mrozik, 40+1 min.
0-2 - Krupa, 49 min.
0-3 - Klimkiewicz, 66 min.
1-3 - Mazur, 71 min.

Piast: Janiszewski - Bocianowski, Mazur, Kołodziej, Kwiatkowski - Bernatek, Daniel, Żak - Rybak, Jurczyga, Starobrat.

Miedź: Madaliński - Przybylski, Klimkiewicz, Pażontyka, Ewkowski, Mrozik, Makarow, Słobodzian, Jabłonka, Krupa, Sucholas.

Żółte kartki: Starobrat - Jabłonka, Sucholas.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA