CLJ U-15: Przegrana na inaugurację

21
sie

W środowym spotkaniu 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 (gr. C) Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0-3 (0-2).

Spotkanie w skrócie

- Niemal od samego początku rywalizacji grę prowadził zespół gospodarzy. Rozwój atakował i próbował otworzyć wynik meczu. Udało się to dopiero w 21. minucie. Chwilę później, po dobrym strzale z dystansu było już 2-0 i sytuacja Niebiesko-Czerwonych zrobiła się jeszcze słabsza. Podopieczni Michała Kołodzieja nie potrafili odpowiedzieć. Gliwiczanie mieli problem z utrzymaniem piłki oraz z wyprowadzeniem groźnej akcji. Natomiast miejscowi grali agresywniej i dobrze bronili. Trzeciego gola piłkarze z Katowic zdobyli już w drugiej połowie, wyprowadzając szybki kontratak.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się w środę 21 sierpnia o godzinie 15:00.
- Spotkanie zostało rozegrane na stadionie Kolejarza Katowice, mieszczącego się na ul. Alfreda 1.

Komentarz trenera
- To był pierwszy mecz na tak wysokim poziomie dla moich zawodników. W poprzednich rozgrywkach grali oni w II lidze, dlatego też na boisku było widać różnicę. Organizacja gry w naszym zespole nie była najlepsza. Zabrakło między innymi dobrego ustawiania się i dokładności w rozgrywaniu akcji. Rywal był bardziej doświadczony, silniejszy, wybiegany oraz dominował niemal przez całe spotkanie. To było zasłużone zwycięstwo gospodarzy. U naszych piłkarzy było widać stres, ale jestem pewny, że z meczu na mecz będziemy wyglądać coraz lepiej - powiedział Michał Kołodziej, trener trampkarzy Piasta Gliwice.
___________________
Rozwój Katowice - Piast Gliwice 3-0 (2-0)
1-0 - Bielec, 21 min
2-0 - Adamski, 25 min
3-0 - Adamiec K., 62 min

Rozwój: Adamiec J. (65. Nowak) – Słupek, Zieliński (62. Machalski), Filipiak, Parysz, Cieślar (73. Krypciak), Adamiec K. (72. Skrzyński), Bielec, Adamski, Jarek (65. Bałos), Ciuchta.

Piast: Hejdukowski - Sobek (55. Kwiatkowski), Siwoń, Kołodziej, Mazur - Wanat, Orlikowski (25. Żak), Bernatek (41. Kuś) - Sokalla (60. Bocianowski), Jurczyga (77. Urban) - Starobrat.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA