CLJ U-15: Porażka z Miedziowymi

11
kwi

W środowym spotkaniu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 (gr. C) trampkarze Piasta Gliwice przegrali na swoim boisku z Zagłębiem Lubin 0-6 (0-3). Mimo porażki, Niebiesko-Czerwoni zdobyli cenne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.

Spotkanie w skrócie
- Od samego początku zespół gości ruszył do zdecydowanych ataków. Kultura i organizacja gry u trampkarzy Zagłębia Lubin była na bardzo zaawansowanym poziomie. W pięciu dotychczas rozegranych kolejkach Miedziowi nie zaznali smaku porażki. Pierwszą okazję podbramkową lubinianie wypracowali już w 9. minucie, ale Niebiesko-Czerwoni wyszli z tej sytuacji obronną ręką. Chwilę później przyjezdni znaleźli już drogę do bramki. Po kwadransie gry Piast oddał pierwszy groźny strzał, dając nadzieję na równy pojedynek z faworytem. Niestety z upływem czasu lubinianie osiągali coraz większą przewagę, co znalazło odbicie także w wyniku. Niebiesko-Czerwoni stracili dwie bramki w krótkim odstępie czasu. W poczynania gliwiczan niepotrzebnie wkradła panika i bojaźń, co skrzętnie wykorzystała drużyna gości.
- W drugiej części obraz gry uległ minimalnej poprawie, oceniając wydarzenia z perspektywy gliwiczan. Mimo wszystko, zawodnicy Piasta do lat 15 próbowali zdobyć bramkę honorową. Jednak do bólu konsekwentna ekipa z Dolnego Śląska podkręciła tempo w końcówce meczu i zdobyła trzy gole w ciągu pięciu minut. Niebiesko-Czerwonym dużymi fragmentami brakowało śmiałości, przekonania i wiary we własne umiejętności. Na szczęście szansa na rewanż przytrafi się dość szybko, ponieważ w sobotę 13 kwietnia Piast zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.

Poza obiektywem
- Spotkanie odbyło się na Stadionie MZUK Gliwice, mieszczącym się przy ul. Lekarskiej 5.
- Mecz z Zagłębiem Lubin został rozegrany awansem. Pozostałe spotkania 7. kolejki CLJ U-15 zostaną rozegrane tydzień później.

Komentarz trenera
- Zespół Zagłębia potwierdził wysoki poziom. To chyba najlepsza piłka i najmocniejsza drużyna, jaką dotychczas miałem okazję widzieć w tej kategorii wiekowej. Porównując z innym klasowym zespołem jakim jest Śląsk Wrocław, to jeśli chodzi o organizację gry i piłkarskie umiejętności, zawodnicy Zagłębia byli nawet na wyższym poziomie - ocenił trener Michał Kołodziej.

- Nasi zawodnicy byli wyraźnie przejęci. Nie pokazali tych umiejętności, które mają i prezentują na treningach. Ten stres ich przytłacza i ogranicza, przez co nie są w stanie funkcjonować na takim poziomie, do którego nas przyzwyczaili. Razem z trenerami staramy się ograniczyć ich stres, ale to głównie od nich zależy czy to zwalczą - dodał.

- Centralna Liga Juniorów jest dla nas nauką. Nie miałem pretensji za nieudane akcje czy straty piłek. Chodzi nam o to, aby byli odważni. Tylko przez grę w piłkę nożną i rywalizację z najlepszymi zawodnicy są w stanie podnosić swoje umiejętności, rozwijać się indywidualnie i działać razem na korzyść drużyny - zakończył trener Kołodziej.

___________________

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0-6 (0-3)
0-1 - Kolan, 12 min.
0-2 - Śmietana, 33 min.
0-3 - Szfranek, 35 min.
0-4 - Kolan, 75 min.
0-5 - Łoboda, 78 min.
0-6 - Kocaba, 80 min.

Piast: Śledziński - Biły (45. Winkler), Jędrusiejko, Nawrot, Grzesikiewicz - Byzdra (70. Krzemiński), Pifczyk (55. Ilnicki), Starobrat (45. Wala) - Kazubowski (55. Mika), Chruściel - Matlok.

Zagłębie: Zych (50. Steffen) - Maliszewski, Kolan, Gadomski (60. Nowacki), Karasiński, Kocaba, Nowak, Pieńko (50. Leśniak), Śmietana (60. Sygieniewicz), Szafranek, Łoboda (70. Sumara).


Biuro Prasowe
GKS Piast SA