Akademia - Raport #2 - Szkolenia i analizy podczas obozu

21
lut

Poniedziałek, drugi dzień zgrupowania w Ustroniu, to pracowity czas i rozwój dla gliwickiej młodzieży. Poza działaniami na boisku w ramach treningu regeneracyjnego, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu przygotowali dla zawodników spotkania, podczas których mieli możliwość zaznajomienia się między innymi z zasadami współpracy z mediami, a także rozwijali świadomość z zakresu pewności siebie.


Po pierwszym dniu, w którym Niebiesko-Czerwoni rozegrali mecze kontrolne, poniedziałek był poświęcony regeneracji fizycznej. Nie można jednak mieszać pojęć i podejrzewać, że gliwicka młodzież spoczęła na laurach. Gliwiczanie rozpoczęli dzień od śniadania, a następnie podzieleni na dwie grupy odbyli zajęcia wyrównawcze na boisku Kuźni Ustroń. Podopieczni Jarosława Wójcika i Andrzeja Buchcika sumiennie wykonywali zalecenia po czym wrócili do hotelu i udali się na obiad. 


Na popołudnie zawodnicy juniorów i rezerw Piasta mieli zaplanowane warsztaty z Grzegorzem Więcławem, psychologiem, który ściśle współpracuje z Akademią. Zajęcia były złożone z części integracyjnej, w której w wąskich grupach młodzież odpowiadała na pytania dotyczące pewności siebie. Działania uzupełniła część wykładowa, a całość została dopełniona przez badania ankietowe. I w taki sposób doczekaliśmy wieczora oraz kolacji.


O szkoleniu z psychologiem:
- W Akademii zależy nam na kształtowaniu świadomych zawodników i dbaniu o każdy aspekt przygotowania do gry. Nie zapominamy o przygotowaniu psychologicznym i jako psycholog staram się dawać zawodnikom wiedzę i narzędzia do tego, by stawać się coraz lepszym. Na obozach pracowaliśmy nad takimi umiejętnościami jak koncentracja uwagi i pewność siebie. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w tej rundzie i w dalszej przygodzie z piłką - wyjaśnił Grzegorz Więcław, psycholog sportowy działający przy Akademii Piasta Gliwice.


To jednak nie był koniec. Kiedy ponad czterdziestoosobowa skończyła wieczorny posiłek po raz kolejny zebrała się w sali konferencyjnej, gdzie czekała ich prezentacja oraz wykład z dziedziny mediów. Pracownik biura prasowego opowiedział młodym adeptom o zasadach, jakie obowiązują w mediach i jak powinna wyglądać ich postawa względem dziennikarzy. Projekcja zawierała przykłady zarówno błędnych zachowań, nagannych postaw, których należałoby unikać, jak również dostarczyła wiele prawidłowych wzorców, które każdy powinien prezentować na co dzień. Juniorzy oraz starsza grupa dowiedziała się między innymi czym jest autoryzacja, jak jej używać oraz czemu służy. To był naprawdę pracowity dzień.


O szkoleniu medialnym:
- Zawodnicy powinni mieć świadomość, że ich postawa prezentowana nie tylko na boisku, ale i poza nim ma bardzo duży wpływ na odbiór całości funkcjonowania grupy i klubu. Ważna jest ich forma sportowa, ale równie istotna jest ich ogłada, kultura i odpowiedzialność za wizerunek - stwierdził Piotr Grela, redaktor w biurze prasowym Piasta. - Zawodnikiem Piasta jest się 24 godziny na dobę i podczas szkolenia delikatnie o tym przypominamy. Wyjaśniamy młodym piłkarzom jak ważna jest otwarta postawa względem mediów, ale też zaznaczamy jak duża odpowiedzialność za słowo na nich spoczywa, jak ważnym jest, by wartości jakie rozwijane w procesie szkolenia, reprezentowali także w środowisku, w którym funkcjonują każdego dnia - zakończył koordynator medialny Akademii.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA